Alt bacak inceltme yolları

11
Alt bacaklar
Alt bacak

Vücudumuzda bazı bölgeler vardır ki, bu bölgeleri inceltmek diğer bölgeleri inceltmekten zordur. Bazılarımız bu konunun üzerine gidip başarıya ulaşırken bazılarımız ümidini keser ve kaderine boyun eğer. Kusursuz bacaklara sahip olmak imkansız değil fakat sabır göstermeniz gereken bir süreçtir. Yaşam şeklinizde yapacağınız bazı değişiklikler sayesinde bacak inceltmek mümkündür. Alt bacakların kalın olması, hem boyu daha kısa gösterir hem de mükemmel görüntüyü engeller. Alt bacak inceltme için neler yapabiliriz birlikte inceleyelim.

 

Alt bacak inceltme egzersizleri

1

Haftada üç dört kez egzersiz yapmanız gerekir. Genel aerobik egzersizleri vücudun tüm bölgelerindeki kilo kaybı için uygundur. Alt bacaklar burada istisna olmayacaktır. Siz egzersiz yapıp vücudunuzu şekillendirdikçe, alt bacaklarınız da şekillenecek ve incelecektir. Haftanın üç yada dört günü koşu, yürüyüş, bisiklet, dans veya herhangi bir aerobik egzersizi yapılmalıdır. Yürüyüş bacak kaslarını çalıştırır ve alt bacak inceltmek için idealdir. Eğer yürüyüşe alışkın değilseniz yavaş tempoda işe başlayın. Dayanıklılık kazandıkça, temponuzu arttırabilirsiniz.

Yapacağınız egzersizlerin süresi en az yarım saat olmalı. Eğer egzersiz yapmaya alışkın değilseniz 10 dakikalık egzersiz programıyla işe başlayabilirsiniz.

2

Squat egzersizleri alt bacak inceltme için etkilidir. Ayakta durun ve sırtınızı mümkün olduğu kadar dik tutmaya çalışarak, bacaklarınızı bükün ve oturur pozisyona gelin. Ardından tekrar eski pozisyonunuzu alın. Bu egzersizi alıştıkça mümkün olduğu kadar arttırın. Günde 50 kez yapmak mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=p3g4wAsu0R4[/tube]

Bu egzersizi, duvara dayanarak da yapabilirsiniz. Sırtınızı duvara yaslayın ve 90 derecelik açıyla çömelip kalkın.

3

Ayak parmakları üzerinde durmak da alt bacak inceltmek için etkili bir yöntemdir. Ayakta durun ve ayak parmaklarınızın üzerinde yükselin ve tekrar eski pozisyonunuzu alın. Bu işlemi günde 20 ila 30 kez tekrarlayın.

4

Pilates egzersizleri yapın. Zorlu olmayan plates egzersizleri bacaklarınızda kas oluşturmadan incelmeyi sağlayabilir.

5

Eğer imkanınız varsa yüzmeye gidin. Yüzmek vücuttaki çoğu kasın çalışmasını sağlayacaktır.

Alt bacak inceltme için beslenme

bacakları inceltme
bacakları inceltmek için

6

Doymuş yağ, trans yağ ve sağlıksız şekerleri ortadan kaldıran bir beslenme programı geliştirin. Karbonhidrat, protein, meyve, sebze ve içinde avokado ve fındık gibi içinde doymamış yağlar bulunan gıdaları tüketin.

7

Metabolizmayı hızlandırmak için gün boyunca altı öğün yiyin. Her öğün küçük porsiyonlar halinde olsun.

8

Diyet yaptığınızı düşünmeyin. Diyet yaptığınızı düşünmek stres oluşturabilir. Sadece yemek düzeninizi yeniden planlayın. Kızartmalar, ağır yağlar, unlu şekerli gıdalar mümkün olduğu kadar az tüketilmelidir. Bacak inceltme makalemizdeki bacak inceltme diyetine göz gezdirebilirsiniz.

9
Güzel bacakların sırrı sadece inceliğinde değildir. Cilt tipinize uygun cilt bakımı yaparak, bacaklarınızın pürüzsüz ve canlı gözükmesini sağlamayı ihmal etmeyin.

11 YORUMLAR

  1. tabi ki bir bilgim yok ama dediklerinizi yapmak sanki alt bacakta daha cok kasa neden olur gibi geldi sürekli orayı çalıştırmak sizce daha çok kas olmasına neden olmaz mı ?

    • Pınar hanım,
      Burada esas nokta tüm vücutta incelmeyi sağlamak ve bunun yanında fazla yağdan kaynaklanan kalınlıkları inceltmek amacıyla bölgesel egzersizlere yönelmek. Eğer alt bacak kalınlığı genetik sebeplere dayanıyorsa, ne kadar zayıflarsanız zayıflayın- bölgesel egzersizler de dahil- her zaman alt bacaklar vücuda oranla kalın görünecektir. Aynı zamanda alt bacakların normalde olduğundan daha ince olacağı da aşikardır. Buradaki makaleler daha çok fazla kilolardan kaynaklanan problemlere yönelik.

  2. zaten bölgesel zayıflama diye bir kavram yok,egzersize başladıgınız taktirde her nekadar tek bir bölgeye yönelik çalışsanızda tüm vucud anlaşmalı gibi fazla kilolu ve yaglı bölgelerden gitmeye başlayacaktır,ayrıca bayanların yapı olarak vucudda cok cabuk kas yapması mumkun değil..bende bir spor eğitmeni olarak sitenizi beğenerek takip ediyorum.

  3. benim sorunum alt bacakta kucuk yaşta spor okulunu kazandim ama cok kalmadim tabi ve yürüyüşü cok seviyorum ama bacaklarimda (alt)oyle bir kas varki nefret ediyorum goruntuden.futbolcuların ayak kaslari ile ayni.biraz olsun inceltmenin bir formulu varmi? simdiden cok tesekkur ediyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.