Ananaslı yüz maskesi ile peeling

0

Eğer etkili ve cildinizdeki ölü hücreleri temizleyecek bir cilt bakım kürü arıyorsanız ve kozmetikçilerde satılan cilt maskelerine ödeyecek küçük bir servetiniz yoksa, evde kendi peeling maskenizi yapabilirsiniz. Bu yapımı kolay ve eğlenceli ananaslı yüz maskesi ile peeling yapabilir, bir banka soymanıza gerek kalmadan sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ananaslı yüz maskesi ile peeling yapmak için gereken malzemeler

  • 4 iri ananas dilimi
  • Blender
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı doğal bal

Ananaslı yüz maskesi ile peeling nasıl yapılır?

  1. Ananası dilimleyin ve 4 iri dilimi blenderdan geçirin. Ananas cildinizdeki açık gözenekleri kapatmaya ve cildinizi yenilenmiş, sağlıklı göstermeye yardımcı olur.
  2. 3 yemek kaşığı zeytinyağını da ekleyin. Zeytinyağı cildinizi besler ve kurumasını önler. Güzellik ürünlerinde bulunan diğer yağların aksine cildinizden kolayca temizlenir, geride parlak ve canlı bir görünüm bırakır.
  3. 1 yemek kaşığı doğal balı da karışıma ekleyin ve krem kıvamı alıncaya kadar blenderdan geçirin. Bal sişlikleri ve inflamasyonu azaltacaktır, gözenekleri küçültürken kırışıklıkları azaltacak, gözler altındaki mor halkaları gidermeye yardımcı olacaktır.
  4. Yüzünüzü ılık su ile nazikçe yıkayın ve havlu ile kurulayın. Ananaslı yüz maskesini yüzünüzün her yerine eşit bir şekilde uygulayın ve 15 dakika rahatlayıp uzanın. Daha sonra ılık suyla maskeyi yüzünüzden durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulanın.

İpuçları ve uyarılar

  • Gözler altındaki mor halkaların giderilmesine yardım etmesi için iki dilim salatalık kesip gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.
  • Bu tarif ile iki kullanım için yetecek kadar yüz maskeniz olacaktır. Kalan maskeyi hava geçirmeyen bir saklama kabı içerisinde 1 hafta boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.