Anti-aging etkili bitkiler ve güzelliğe katkıları

0
Olgun kadın
Anti aging

Uzun yıllar güzelliğinizi korumak ve ona katkıda bulunmak istiyorsanız, bunun sırrı doğal bitkilerde saklıdır. Tabiatta bulunan bu sır, farklı formüllerle artık karşımızda. Özellikle uzak doğu ülkelerinde köklü bir geçmişe sahip olan alternatif tıp uygulamaları artık Batı tarafından da kabul ediliyor. Bitkiler ve insan sağlığı üzerindeki etkileri kadar güzellik konusunda da derin çalışmalar yapılıyor.

Doğanın Bayanlar Sunduğu Güzellik Püf Noktaları

  • Kamelya tohumlarından preslenerek elde edilen yağ cilt dokusunu koruyor, günlük nemlendiricinize bu yağı ekleyerek, daha kaliteli bir nemlendirme sağlayabilirsiniz,
  • Bambu özleri saç ve tırnakların nemlenmesi ve güçlenmesine karşı harika etkilere sahip, bu nedenle bambu içeren saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz,
  • Ginko içerikli ürünler ise cilt güzelliğini öne çıkarırken, kan dolaşımını hızlandırarak cilde sağlık veriyor,
  • Pirincin son dönemde cilt üzerindeki muhteşem onarıcı gücü yeni gündeme gelirken, içeriğinde bulunan yağ asitleri, antioksidan ve nemlendirici özelliğiyle gerçekten etkili. Son dönemde trend olan mineralli cilt bakım ürünleri kadar etkili olan pirinç suyu, içeriğinde bulunan mineral tuz ile cildi yatıştırırken besliyor. Pilav yapmak için pirinçlerinizi beklettiğiniz suyu ziyan etmeyin. Bu su ile cildinizi silin. Dilerseniz bir yemek kaşığı pirinci bir su bardağı ılık suda 2 saat beklettikten sonra da yüz maskelerinizde kullanabilirsiniz.
  • Cildin gençliğini koruyan bir diğer doğal ürün ise avokadodur. Avokado içinde bulunan C ve E vitamini onun harika bir anti aging olmasını sağlıyor. Ayrıca anti oksidan özelliği ile cildin yaşlılıkla savaşmasını sağlıyor. Besin değeri yüksek olan Avokado, hücreleri yeniliyor, cildin nem tutma seviyesini arttırıyor. Aşırı yıpranmış ciltleri onaran avokadoyu ezerek krem kıvamına geldiğinde cildinize sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.