Aromaterapi masaj yağı

0
Aromaterapik yağ
Aromaterapi masaj yağı

 

Aromaterapi yaygın hastalıkların tedavisi için son derece etkili ve doğal bir yoldur. Yaygın kas ağrıları, genel ağrılar, gerginlik ve daha birçok sinir bozucu hatta acı koşulları kolaylaştırır. Basit, ev yapımı aromaterapi masaj yağı cildin pürüzsüzleşmesini sağlarken stresinizi de alacaktır. Asıl önemli olan doğru masaj yağı yapmaktır.

Aromaterapi masaj yağı tarifi

1

Bu tarif için kendinize ana bir yağ seçmelisiniz. Tarifimizdeki yağ için badem, üzüm çekirdeği, zeytin veya avokado yağı kullanmayı deneyin. Yarım bardak kadar yağı karıştırma kabınıza ekleyin.

2

Koku katmak için dilediğiniz bir esans yağından 3 ila 5 damla kadar karışıma ekleyip karıştırın. Esans yağının tüm noktalara eşit şekilde ulaştığından emin olana kadar iyice karıştırmalısınız.

3

Bir şişe içine yağlı karışımı huni yardımıyla dökün.  Birkaç gün beklettikten sonra şişeyi elinize alıp iyice çalkalayın.

4

İki hafta sonra şişeyi açabilirsiniz. Aromaterapi masaj yağınızın kokusunu kontrol etmek için koklayın. Eğer esans yağı yeterli gelmediyse birkaç damla daha ekleyip 1 hafta daha bekletebilirsiniz.

İpuçları

  • Açık olanların yerine koyu bir cam şişe kullanın. Plastik şişeler yağa zarar verir. Güneş de öyle.
  • Gerçek, doğal yağlar kullanın. Kalitesiz yağlar cildinizin kurumasına neden olur.
  • Masaj yağınıza kullanımına uygun bir esans yağı ekleyin. Güllü kokular romantik masaj için iyidir. Lavanta rahatlatıcı bir masaj için harikadır. Limon ve turunçgiller enerji vermek veya kasları gevşetmek için uygundur.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.