Aşırı yıpranmış saçlara bakım

0

 

Sağlıklı saçlar
Sağlıklı saçlar

Aşırı yıpranmış saçlara bakım yapmak son derece önemlidir. Eğer saçlarınız aşırı yıpranmışsa bunun nedeni kesinlikle saçlarınıza el atmış olmanızdır. Saçlarınızı şekillendirmiş, boyamış ve hatta kalıcı uygulamalar yaptırmış olabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden dolayı saçlar, doğal nemini kaybeder. Nemini kaybeden saç telleri pürüzlü bir hal alır, incelir, esnekliğini ve parlaklığını kaybeder. Her kadın güzel, elektriklenmeyen ve yumuşacık saçlar arzular. Aşırı yıpranmış saçlarınız varsa hemen bir saç bakım maskesi yapmak için kollarınızı sıvamalısınız. Maskeler normal şartlar altında haftada bir uygulanmalıdır ancak saçlarınız çok yıpranmış olduğu için haftada 3 kez bu uygulamaları yapmanızda fayda olacaktır.

Maskelerdeki malzemelerin listesi

Hindistan cevizi yağı
Doğal bal
1 yumurta
1/2 tatlı kaşığı E vitamini yağı
3/4 su bardağı ılık su
1/2 fincan yoğurt
1 muz
Büyük olgun avokado (Büyük marketlerde konserve şeklinde satılır.)

1. Maske

2 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını küçük bir cam kaseye koyun. Kaseyi sıcak su dolu bir kaba koyun ve Hindistan cevizi yağını ısıtın. Dilerseniz daha fazla Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Gerekli yağ miktarı saç uzunluğuna bağlı olacaktır. Islak saça sıcak yağı uygulayın ve 20 ila 30 dakika saçınızda bekletin. Ardından saçınızı yıkayın ve kurutun.

2. Maske

1 olgun avokadoyu pürüzsüz olana kadar ezin. Üzerine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Avokadonun güçlü bir nemlendirici etkisi vardır. Saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık katar. Bal saçı temizlemeye yardımcı olur. Elde ettiğiniz maskeyi saçınıza uygulayın ve 20 30 dakika bekletin.

3. Maske

1 yumurtayı çırpın. Üzerine ½ çay kaşığı E vitamini yağ ekleyin. Elde ettiğiniz karışımın üzerine ise 3/4 bardak ılık su katın. Saçınıza bu maskeyi sürün ve 30 dakika saçınızda bekletin.

4. Maske

1 muzu çatalla ezerek püre haline getirin. Üzerine 1/2 bardak yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın. Saçınızı yıkayın ve saç derisinden başlayarak saçlarınızın ucuna kadar eşit miktarda elde ettiğiniz maskeyi sürün. Saçlarınızı durulamadan önce maskeyi saçınızda 20 ila 30 dakika bekletin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.