Avokado maskesi nasıl yapılır? Avokado maskesi nasıl uygulanır?

0
Avokado
Avokado maskesi

Avakado, diğer meyvelere nazaran içerisinde daha çok yağ bulundurmaktadır. İçeriğindeki yağ, doymamış yağdır. Defnegillerin familyasındandır. Taze olarak tüketilmektedir. Tüketimden ziyade içende barındırdığı vitaminlerle ünlü bu meyve; A, B, D, H, K vitaminlerini ve esitin, histidin, fitosterol, klorofil ve protein de içerir. Bu vitamin deposunun yağı ve suyu birçok kozmetik kremlerinde kullanılmaktadır.

Avakoda maskesi nasıl yapılır? Sorusunun cevabını iki türlü verilebilmektedir. Bunların birincisi kırışıklar için hazırlanan maske, ikincisi de cildi canlandırmak için kullanılır:

Cildi canlandırmak için hazırlanan maske

Yarım avakado, bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı badem yağı konulmaktadır. İlk etapta avakado bir çatal yardımı ile ezilir ve püre kıvamına getirilir. İyice kıvamı yerine geldikten sonra üzerine bal eklenip karıştırılır. Son olarak da badem yağı katılarak maskeyi hazırlamış olursunuz. Cilde kalıp haline sürüldükten sonra 15 ile 20 dakika bekletilir ve ılık su ile durulanır. Hafta da iki kere uygulaması uygundur.

Kırışıklıklar için uygulanan maske

Bir adet avakoda, bir çay kaşığı avakado yağı, bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu. Avakadoyu ezip, püre haline getirin, üzerine avakado yağını ekleyip iyice karıştırın. Ardından balı ve limon suyunu katarak karıştırmaya devam edin. Oluşan karışımı cildinize masaj ile uygulayarak iyice yedirmeniz gerekli. 15 ile 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir ya da iki kere uygulama yapılmalıdır.

İlk yapılışından sonra bile etkisini göstermeye başlayan bu maske, tüm kadınların vazgeçilmezi. Kırışıklık oluşumunun başlangıcında tüm çizgileri ortadan kaldırmaktadır. 25 ile 35 yaş kırışıkları için kullanılacak maskeler arasında ilk başta gelir. Çoğu kadının tercihi olan bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayıp, uygulamasını yapabilirsiniz. Maske uygulamalarında dikkat edilecek en önemli hareket, maskeyi uyguladıktan sonra yatar pozisyonda uzanılmalıdır. Maskeyi sürdükten sonra dik olarak kalkmak, yüz sarkmalarını tetiklemektedir. Avakoda maskesi sayesinde cildinizin kuruluğundan ve fazla yağından artık şikayet etmeyeceksiniz. Kuru ciltleri nemlendirir, yağlı ciltte ki yağ oranını dengeler. Düzenli uygulamalarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.