Avokadolu doğal yüz maskesi yapımı

0
avokadolu bitkisel maske
Avokadolu doğal yüz maskesi

 

Yüz maskeleri cildinizin durumunu hızlı bir şekilde iyileştirmek için tasarlanmıştır. Eğer evde yüz maskesi hazırlayıp yüzünüze sürer ve doğal ısıda kurumasını beklerseniz, maske doğal yağlarıyla birlikte cildinizi sıkılaştıracak ve güzelleştirecektir. Ev yapımı yüz maskeleri kan dolaşımını hızlandırır ve bakterilerin yayılmasını engeller. Gözenekleri nemlendirerek, cildi sıkılaştırır. Avokadolu doğal yüz maskesi tarifi için aşağıdaki adımları izleyin.

Avokadolu doğal yüz maskesi malzemeleri

  • 1 avokado
  • Bal
  • Yoğurt
  • Yasemin yada gül esansı
  • Yüz toniği

Avokadolu doğal yüz maskesi yapımı

1

Cildinizi temizleyin. Cildinizin temizlediğinizde yüz maskesi cildinize daha iyi etki eder. etkilerini artırmak için dökülmez, gıcırtılı temiz ve emin olun.

2

Malzemelerinizi toplayın. 1/4 avokado, 1 tatlı kaşığı bal, 2 çay kaşığı yoğurt ve 2 damla yasemin veya esansı.

3

Avokadoyu ezerek lapa haline getirin ve üzerine balı ekleyin. Arından yoğurdu ekleyip tüm malzemeleri iyice karıştırın. Gül veya yasemin esansı arzuya göre eklenebilir. Maskenizin güzel kokmasını istiyorsanız 2 damla esans damlatmayı ihmal etmeyin. Tüm malzemeler karıştıktan sonra maskenizi 5 dakika dinlendirin.

4

Avokadolu doğal yüz maskesini yüzünüze eşit şekilde sürün ve en az 10 dakika boyunca bekleyin. Maske yüzde en fazla 20 dakika kadar kalmalıdır. Maskeyi suyla yıkamayın. Islak bir havlu yardımıyla maskeyi yüzünüzden çıkarın.

5

Tonikler cildi yenilemek için çok iyidir. Avokadolu doğal yüz maskesini sildikten sonra yüzünüze tonik uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.