Ayaktaki siğiller nasıl geçer bitkisel çözüm yolları

0
file çorap, ayaklar
Ayaktaki siğiller

Siğiller toplumda çok yaygın olarak görülür ve ayaktaki siğiller bunların belki de en rahatsızlık verici olanıdır. Bu nedenle birçok insanın aklında ayaktaki siğiller nasıl geçer diye bir soru mevcut.

Ayaktaki siğilleri tedavi etmek için birçok yöntem mevcut. Bunların bazıları salisilik asit ve iyot içerikli çözeltiler gibi ürünleri kullanmayı içerirken bazıları da bitkiler ve doğal ürünler kullanılarak yapılan tedavilerdir. Siğiller genellikle çok inatçı olduklarından ve kaybolduktan bir süre sonra tekrar geri gelebildiklerinden birçok tedaviyi denemiş ancak başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu durumda bitkisel tedavi yöntemlerini de denemenizde fayda var.

Ayaktaki siğiller nasıl geçer?

Ayaktaki siğillerin tedavisi için kullanılabilecek sayısız bitkisel ürün mevcut. Bunların her birinin savunucuları siğilleri tedavide etkili birer yöntem olduğunu iddia ediyor ancak bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış bir veri mevcut değil. Bu alternatif yöntemlerin bazıları şunlarıdır:

  • Bir diş sarımsağı ikiye bölün ve yarısı ile siğilinizi her gün ovalayın. Birkaç hafta boyunca bu işlemi sürdürün.
  • Ayağınızdaki siğilin üzerine, kabuğun iç kısmı siğile gelecek şekilde muz kabuğu koyun ve bant ile sabitleyin. 5 gün boyunca bu kürü uygulayın.
  • Taze aloe vera içine bir miktar pamuk batırın ve bu pamuğu siğilin üzrine bantlayın. Her gün bu işlemi tekrarlayın.
  • Elma sirkesinin de siğilleri tedavide çok etkili bir yöntem olduğu düşünülüyor. Bir pamuk parçasını elma sirkesi ile ıslatın ve siğilin üzerine bantlayın. Birkaç saat sonra çıkarın. Her gün bu işlemi tekrarlayın.

Siğiller bir virüs tarafından oluşturulur bu nedenle bağışıklık sisteminin siğil oluşumunda ve tedavisinde önemli bir rolü vardır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek gıdaların tüketimini arttırmak da siğillerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.