Azalmış saçları şekillendirmek için ipuçları

0

sönük saçlarİnce saçlara sahipseniz, saçlarınız dökülme nedeniyle azalmışsa ya da saç ekimi yaptırdıysanız, bunları daha dolgun hale getirmek için bazı kolay uygulamaları yapabilirsiniz.

  • Saçlarınızı yıkamak için hacim artırıcı, dolgunlaştırıcı şampuanları tercih edebilirsiniz.
  • Saç yıkama sırasında şampuan uygulamadan önce saç kremi kullanın. Bu sayede saç kremi saçlarınız düzleştirmeden kremin faydalarını görebilirsiniz.
  • Saçlarınızı her gün yıkamanızda bir mahsur yoktur. Ancak saçlarınızı sadece bir defa şampuanlayın. Daha fazla şampuanlamanız saçlarınızı kurutabilir.
  • Her zaman saç kurutma makinesini düşük ısıda çalıştırarak kullanın. Bu sayede saçlarınıza hacim verebilir ve daha kolay şekillendirebilirsiniz.
  • Saçlarınız için köpük ve jöle kullanımından vazgeçin. Bu ürünler saçlarınızı sindirir ve daha az görünmelerine neden olur.
  • Saçlarınızda köpük ve jöle kullanma yerine, kaliteli bir saç spreyi veya saç sabitleyici kullanabilirsiniz. Saçınızı tamamen kuruttuktan sonra, saç spreyi kullanarak saçı hafif nemlendirin, kurutarak tarayın. Bu şekilde saçınıza istediğiniz şekli verince spreyle saçı sabitleyin. Hem saçlarınızı kontrol altında tutmuş, hem de dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.
  • Özellikle saçlarınızın ön tarafı inceldiyse ya da seyrekleştiyse, bu alanda bulunan saçların renginin açılması ya da burayı vurgulamak, burada olan seyrelmenin dikkat çekmemesini sağlar. Bu cilt rengi ile saç rengi arasında kontrast fazlalığını da azaltır. Ancak cildi ve saçları koyu renkli olanlara bunu tavsiye etmiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.