Bacak inceltme için

0
İnce bacaklar
Bacak inceltme için

 

İnce ve zarif bacaklara sahip olmak uzun bir çalışma gerektirir ve biraz sabra ihtiyaç vardır. Diyet ve kardiyovasküler egzersizler bir arada uygulandığında ince bacaklar elde etmek mümkündür. Eğer bu konuda inatçı olursanız bir mini eteği zevkle giyebilirsiniz…

1

Beslenme düzeninizi değiştirin. Genel vücut yağlarını azaltmak için günlük kalori miktarını kısmak durumundasınız. Fast food ve şeker gibi, doymuş yağ oranı yüksek sağlıksız gıdaları tüketmeyin. Protein içeriği yüksek olan gıdalardan oluşan altı küçük öğüne gün içinde yer verin. Acıktığınızda tıkınırcasına yemek yemek yerine doyduğunuz an sofradan kalkın. Haşlanmış sebze ile tavuk ya da balık gibi yağsız etler iyi birer seçimdir. Cips veya çikolata yerine bol bol salata yiyin ve su için.

2

Yüksek yoğunluklu kardiyovasküler egzersizleri haftada beş kez yaparak vücut yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Hızlı tempoda yürüyüş, koşu, bisiklet gibi egzersizleri 45 dakika yapmalısınız. Bu 45 dakikayı gün içinde 3’e bölerek 15’er dakikalık setler halinde düzenleyebilirsiniz.

3

Alt bacak inceltme ve üst bacak inceltmeye yönelik egzersizleri birleştirin. Alt ve üst bacağı aynı anda inceltmek için squat egzersizleri iyi bir seçim olacaktır. Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve poponuzu hafifçe dışarı çıkararak eğilin. Bacaklarınız 90 derece açıyı bulduğunda yavaşça ayağa kalkın. Bu hareketi 15 kez tekrar edin. Egzersizi zor hale getirmek için mümkün olduğu kadar yavaş hareket edin. Egzersiz ne kadar zor olursa, bacaklarınız o hızla incelecektir.

4

Gün içerisinde mümkün olduğu kadar çok kalori yakmaya gayret edin. Yürümeye daha çok zaman ayırın. Yürüyen merdivenler yerine merdiven çıkmayı tercih edin. Merdiven çıkmak bacak inceltmek için çok etkilidir.

Bu dört maddeyi bir süre uyguladığınızda bacaklarınızın sıkılaştığını ve forma girdiğini göreceksiniz. Bacak inceltme görevi başarıyla sonuçlandıktan sonra rehavete kapılabilirsiniz. Esasen bu dört maddeyi yaşam tarzı haline getirmeniz kaçınılmazdır. Yaş ilerledikçe metabolizma hızı azalacak ve siz ister istemez kilo almaya müsait olacaksınız. Gerek beslenme düzeniniz gerekse gün içerisinde yaktığınız kaloride değişikliğe gittiğinizde, can sıkıcı diyetler ve yoğun egzersiz programları tarihe karışacaktır. Çayınıza attığınız şekeri azaltmanız bile uzun vadede son derece etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.