Bacak inceltme nasıl yapılır

0
ince bacak
bacakları inceltmek

Bacakların bütününü ve alt bacakları inceltmek kolay olmayabilir ancak imkansız değildir. Bacak inceltme vücudunuzun tipine ve vücudunuzdaki yağ miktarına bağlıdır. Eğer vücut yağ düzeyiniz yüksekse odak noktanız vücudunuzun yağ miktarını azaltmak olmalıdır. Eğer az yağlı kaslı bacaklarınız varsa, bacak inceltmek için bacaklardaki kas kütlesini azaltmak gerekir.

1


İlk olarak bacaklarınıza kalın görünüm veren nedenin yağ veya kas olup olmadığını belirleyin. Vücut yağ düzeyini bir spor salonunda veya diyetiysen eşliğinde öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden ideal kilonuzu hesaplamayı da tercih edebilirsiniz.

2

Yağ fazlalığınız olsa da olmasa da bacakları çalıştıran egzersizlere yönelmeniz gerekir. Bacak inceltme makalemizde yer alan uygulamaları ve bacak inceltme diyetini yaparak sonuca hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Bacak inceltme için en iyi hareketlerden biri de squat egzersizleridir. Ayakta dik bir şekilde durun. Bacaklarınızı kırarak oturur pozisyona gelin. Bunu yavaşça yapın. Daha sonra yavaşça ayağa kalkın. Gün içerisinde üç kez bu egzersizi 15 tekrar ile yapmaya devam edin.

3

 

Hem yağ yakmak hem de bacak inceltmek için uzun mesafe yürüyüşleri yapın. Bacaklara yönelik kardiyovasküler egzersizler yapın. Haftada beş gün, günde en az 45 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin. Uzun mesafe kardiyovasküler egzersizler için iyi örnekler arasında yürüyüş, koşu ve ip atlama yer almaktadır.

4

 

Düşük kalorili ve sağlıklı bir beslenme düzeni hedefleyin. Vücut yağ düzeyi yüksek olanlar için özellikle önemlidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.