Bacak inceltmenin yolu

| 2013/03/04
Bacak

Bacak inceltmenin yolu

Kalın bacaklar bir çok kadın için ortak bir şikayettir. Bununla birlikte bazı erkekler de kalın bacaklarından şikayet edebiliyor. Bazı insanlarda yağlanma daha çok bacaklarda oluşabiliyor. Bu genetik yapınızın bir sonucudur. Genetik yapınız bu şekildeyse egzersizlerinizi bacaklarınıza yönelik yapmanız gerekir.

1

Egzersizleriniz sırasında iç bacak, sırt ve kalçaları çalıştıran hareketlere yönelin. Örneğin merdiven çıkmak, bisiklete binmek, koşu ve yürüyüş bu bölgeler için etkili egzersizler arasında yer alır.

2

Beslenme düzeninizde karbonhidratları ve yağları azaltın. Aşırı yalpı yemek genellikle bacaklarınızın kalınlaşmasına ve kalçalarınızın genişlemesine sebep olur. Su içmek vücudunuzda suyun tutulmasını önler. Böylece bacak bölgenizdeki şişkinliği azaltabilirsiniz. Daha fazla su için, daha fazla meyve ve sebze yiyin. Bununla birlikte yağlı sosları yağ içermeyen soslarla değiştirin.

3

Haftanın en az üç günü ki biz beş günü tavsiye ediyoruz uzun mesafe yürüyüşleri yapın.

4

Vücuttaki yağ hücrelerini yıkmak ve bacaklarınızın daha ince gözükmesini sağlamak için selülit kremleri kullanmayı deneyin. Yapılan yeni araştırmalara göre kafein içeren kremlerin bacakların görünümünü de etkilediğini göstermiştir.

5

Bronzlaşmayı deneyin. Bunun için güneşlenebilir, solaryuma girebilir veya bronzlaştırıcı kremler kullanabilirsiniz. Bronz bacaklar, normalden daha ince gözükmektedirler.

Etiketler: ,

Kategori: Bacak Bakımı, Cilt Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Yaz yorumlara kapatlm.