Bacaklar için ağda nasıl hazırlanır?

1

ağda yapımıBacakları tıraş ettiğinizde hem daha kısa sürede tüylerin çıkması hem de tüylerin kalınlaşıp renklerinin koyulaşması bir sorun olabilir. Bu nedenle çoğumuz ağdaya yöneliriz. Eğer evde kendi ağdanızı kendiniz hazırlamak isterseniz çok basit bir tarifimiz var. Bu tarifle hazırlayacağınız ağda tüylerinizin daha uzun sürede çıkmasını sağlar ve ayrıca tüyleri inceltici etkisi vardır.

Bacaklar için evde ağda hazırlamak

1

½ bardak limon suyu ile başlayın. Ağda için özel bir tencere seçmeniz gerekir. Bu küçük tencereye ½ bardak limon suyu ekleyin ve ocağın üzerinde karıştırın.

2

Limon suyunun üzerine 4 bardak şeker ekleyin. Dilerseniz şeker yerine bacak bakımınızı da yapmak için bal ekleyebilirsiniz. Eğer bal eklemek isterseniz 2 bardak şeker ve 2 bardak bal kullanın.

3

Karışımı ocaktan kaldırmayın. Sürekli ısısını koruması önemlidir.

4

Bacaklar için ağdayı hazırlarken tahta kaşık kullanmalısınız. Yeterli ısıya ulaştığında ağda koyulaşmaya başlayacaktır. Ağda koyulaştığında bu hazır olduğunun işaretidir.

5

Ağdayı tencereden çıkarmadan önce biraz soğumasını bekleyin. Biraz ılıklaştıktan sonra başka bir kaba alabilirsiniz. Bacaklarınızın ısıdan yanmaması için dikkatli kullanın çünkü yanık izleri ağdada gerçekten sorun olabiliyor. Eğer ağdayı hemen kullanmayacaksanız bir kase yada kavanoza dökebilirsiniz. İhtiyaç duyulana kadar buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Daha sonra ocak üstünde tekrar ısıtılabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.