Bacaklar için egzersiz

0
Bacak egzersizleri
Bacaklar için egzersiz

Düzgün bacaklar, sadece doğuştan gelmez. Düzgün bacaklar her kadının arzusudur ve düzenli egzersizle elde edilebilir. Uyluk kemiğinin etrafındaki kaslar bacaklara şeklini verir. Bir çok farklı uyluk kası vardır. Bacaklar için egzersiz yaparak uyluk kaslarını şekle sokabilirsiniz. Böylece düzgün bacaklara sahip olursunuz.

Bacaklar için egzersiz nasıl yapılmalı?

1

Öncelikle ısınma hareketleriyle işe başlamalısınız. Bacaklar için egzersiz yaparken ilk olarak yürüyüş deneyebilirsiniz. Ani ve zorlu kas egzersizleri incinmelere neden olabilir. Bu yüzden beş dakika kadar yürümenizde fayda var.

2

Birden çok uyluk kasları hedef alın. Böylece tüm uyluk kasları şekillenir ve düzgün bacaklar elde edersiniz. Yere sırtüstü yatın. Bir bacağınızı yavaşça kaldırın ve dizlerinizi bükerek kendinize çekin. Ardından yine yavaşça eski pozisyonunuza dönün ancak topuklarınız yere değmeden tekrar bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bu hareket düzgün bacaklara sahip olmanızı sağlarken kalça şeklinizi de düzeltecektir.

3

Bacaklar için egzersiz yapmak aslında zorlu bir süreçtir. Size şimdi önereceğimiz hareket başlangıçta size zor gelebilir ancak sonuçları muhteşem olacaktır. Ellerinizi başınızın üstüne koyun. Parmak uçlarınızda yükselin ve bir ayağınızla ileri doğru bir adım atın.

4

Arkada kalan bacağınızı 90 derece bükün ve arkada kalan bacağınızın diz kısmını neredeyse yere değecek kadar aşağı indirin. Bu hareketi çok yavaş bir şekilde yapmalısınız. En az 5 tekrarla diğer bacağa geçin. Zamanla tekrarları arttırın. Bacaklar için egzersiz ne çok kısa sürmeli ne de çok uzun olmalıdır.

5

Egzersiz sonrası uyluk kasları germek için birkaç dakika harcayın. Esneme, kasları uzatır, esnekliği artırır ve incinmeleri önlemeye yardımcı olur.

6

Rutin bir kardiyovasküler egzersizi en az haftada 3 kez yapın. Kardiyovasküler egzersizler yağ yakmak ve metabolizma hızını artırmak için çok etkilidir.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.