Bacaklardaki sivilceler nasıl geçer? Çözümü var mı?

0
Bacak
Bacaklardaki sivilceler

Yaz aylarında çok daha çok ortaya çıkmakla beraber diğer zamanlarda da bacaklarda sivilce sorunu ile karşılaşmak oldukça sık rastlanan bir sorundur. Erkeklerde de kimi zaman meydana gelen bu durum onlar için rahatsız edici olmayabilir. Ancak kadınlar bacaklarında çıkan sivilcelerden son derece huzursuz olabilir. Ki, bu da anlaşılabilir bir durumdur. Epilasyon sonrasında giderek artan bir şekilde kendini belli eden bu sivilceler özellikle çorap kullanımının olmadığı, kısa etek, elbise ve şortların tercih edildiği yaz aylarında, kadınlar için daha ciddi bir problem haline gelir.

Peki bacaklardaki sivilceler nasıl geçer?

Eğer siz de bacaklarınızdaki sivilcelerden şikayetçi iseniz, size aşağıdaki önerileri verebiliriz:

Öncelikle her gece,düzenli olarak saf alkol ile bacaklarınızı ovun. Bacağınıza yaptığınız bu kısa masajın ardından bacağınıza talk pudrası sürün ve sonra tekrar bacaklarınıza masaj yapın.

Bacaklarınızı, haftada bir ya da iki kez, duş sonrasında, ham ipek kese ya da at kılı fırça ile ovun. Bacaklarınızın pembe bir renk aldığını görene kadar ovmaya devam edin. Bu her iki uygulamayı da düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde, kısa süre içinde bacaklarınızda sivilce oluşumunun azaldığını göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.