Bacaklardaki yara izleri nasıl geçer? Doğal çözümü var mı?

0

Bacaklardaki yara izleriBacaklardaki yara izleri özellikle yaz aylarında kişilerin rahatsız olmasına neden olur. Bunlar hem estetiği bozmakta, hem de ciltte kaşıntı, yanma ya da kabarma gibi etkilere neden olmaktadır. Bu yara izlerinin durumuna göre bazı tedaviler uygulanabilir. Derin yara izleri için plastik cerrahiden yararlanılırken, daha yüzeysel yara izleri için bitkisel çözüm önerilerinden faydalanılabilir.

Yara izinin tedavisi bunun ne zaman olduğuna, nasıl olduğuna, yaranın hangi etken nedeniyle oluştuğuna göre yapılır. Özellikle kesici aletlerle olan yara izleri estetik operasyonlarla giderilebilir. Bunun dışında sivilce lekeleri, batık lekeleri için doğal çözüm yolarına başvurulabilir.

Bacaktaki yara izleri için doğal çözüm

Bu bitkisel çözüm önerisi zaman içinde bacaklarda meydana gelen yara izlerine olumlu etkiler yapacaktır. Karışımı hazırlamak için 1 kahve fincanı yulaf unu, 1 adet limon suyu ve limon suyu kadar hint yağı, badem yağı ve 1 yemek kaşığı ıslatılmış kili kâsenin içinde iyice karıştırın. Karışım çok koyu olursa, içine çok az su ilave edebilirsiniz. Bunu bacağınıza sürün. Yaklaşık 5 dakika kadar beklettikten sonra, ovuşturarak çıkarın. Göreceksiniz ki bacağınızda bulunan iz yerleri aynı kir çıkar gibi çıkacaktır. Bu uygulamayı belirli aralıklarla yapabilirsiniz. Zamanla yara izlerinin etkisini kaybettiğini, dışarıdan fazla fark edilmediğini göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.