Badem yağı faydalı olabilmesi için kaşa nasıl uygulanır?

0

Badem yağıKaş bakımında badem yağından faydalanılabilir. Badem yağının kaşlara uygulanması sayesinde daha güzel, parlak, kalın ve güzelliği tamamlayan kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaşlar yüz hatlarına kimlik kazandıran bir görev üstlenirler. Soğuktan, rüzgârdan ya da diğer etkenlerden aynı saçlar ve cilt gibi etkilenebilir ve hasar görür. Bu nedenle kaşlara gereken bakım uygulanmazsa, kaşlarınızın gördüğü hasar daha fazla büyücektir. Bununla kaş gürleştirme ve seyrelme etkisi yaşanacaktır. Bu yüzden saçlarımız ve cildimize uyguladığımız özel bakımı kaşlarımızdan ihmal etmememiz gerekir.

Badem yağı içeriğindeki vitaminler ve minerallerle kaşların daha hızlı uzamasını ve daha kalın görünmesini sağlayacaktır. Ancak bunu yaparken mutlaka beslenmenin de ihmal edilmemesi gerekir. Genel sağlığınız yerinde olduğu sürece yapacağınız bakımlar yerini bulacaktır.

Badem yağı kaşlara nasıl uygulanmalı?

Kaşlarınıza badem yağını çok kolay şekilde uygulayabilirsiniz. Sizi zorlamayacak bu uygulamada sadece 1-2 damla bademyağıyla kaşlarınıza hafifçe masaj yapmanız yeterli olacaktır. Masajla badem yağının uygulanması buradaki kan dolaşımının artmasına ve kaşların köklerine daha fazla oksijen gitmesine neden olacaktır. Bu uygulamanın geceleri yatmadan önceden yapılması halinde badem yağı kaşlarınıza daha iyi nüfuz edecektir. Ancak bademe karşı alerjisi olanlar biraz dikkatli olmalıdır. Önce cildinde küçük bir yerde badem yağını denemeleri gerekir. Sorun çıkmazsa kaşlarında uygulamalarının zararı olmaz. Bunun dışında kaşlara badem yağını uygularken fazla bastırmamaları gerekir. Buna dikkat etmediklerinde kaşların koparak dökülmesine neden olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.