Badem yağı ile saç bakımı

| 2012/10/12 | 0 Comments
saç bakımında badem yağı

Badem yağı ile saç bakımı

Badem yağı çok sayıda sağlık ve güzellik ürünlerinde kullanılır ve çok faydalıdır. Saç söz konusu olduğunda, badem yağı, kuru ve yıpranmış saçlar için harika bir doğal tedavi yöntemidir. E vitamini ve magnezyum gibi temel minerallerin iyi bir kaynağıdır.Saça uygulandığında, badem yağı, kuru saçlar için derin beslenme ve nem sağlar mat saçlar için parlaklık ekler, saçı güçlü hale getirir ve hatta saç dökülmesini kontrol eder. Aslında, eski Mısırlılar saçlarını güçlendirmek ve büyümesini teşvik etmek için badem yağı kullanırlardı.

Badem yağı ile saç bakımı malzemeleri

Badem yağı
Vanilya esansı
Küçük cam şişe
Tarak

Badem yağı ile saç bakımı nasıl yapılır

1

1 yemek kaşığı badem yağı ve 1/4 yemek kaşığı vanilya esansını küçük bir cam şişe içinde karıştırın. Şişenin ağzını kapatın ve iyice çalkalayın. Vanilya özü saçınıza güzel bir koku verecektir.

2

Saçınızı yıkayın ve havlu ile sarın. Hafif ıslak ya da nemli saçların badem yağını çekmesi daha kolaydır. Bu nedenle badem yağı ile saç bakımı yaparken saçlarınızın ıslak veya nemli olmasına özen gösterin.

3

Elinizin avuç içine badem yağı karışımını dökün. Sonra saç derisi üzerine derin masaj yaparak uygulayın. Badem yağını eşit olarak dağıtmak için bir tarak kullanın.

4

Bir duş bonesi veya havlu ile saçınızı örtün. Badem yağı tamamen saçın her teli tarafından emilir. 15 ila 30 dakika süreyle bekleyin.Sonra ılık su ve şampuan ile saçınızı yıkayın.

5

En azından, yumuşak, parlak, güçlü ve sağlıklı saçlar için haftada bir kez bu doğal ve tedaviyi tekrarlayın. Badem yağı ile saç bakımı yapmak son derece faydalı olacaktır.

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.