Badem yağı kaş çıkarır mı?

0

 

mavi gözlü kadın
kaş

Kaş dökülmesi, eksikliği sorunu yaşanlar çözüm olarak badem yağına sarılırlar. Peki badem yağı kaş çıkarır mı?  Evet çıkartır. Eğer saçkıran gibi herhangi bir bağışıklık sistemi hastalığı yaşamıyorsanız ya da kaşlarınızdaki kayıp yanık, kesik gibi bir nedenden dolayı oluşmadıysa badem yağı kaşlarınız için etkili olabilir.

Özellikle kadınların yüzüne uygun kaş şeklini verebilmesi için sağlıklı ve yeterli kaş miktarının bulunması gereklidir. Sadece kadınlar da değil. Erkekler de kaş alma ihtiyacı duyduklarında sağlıklı ve düzenli bir kaş yapısına sahip olmak ister. Kaş eksikliği yaşayan çoğu kadın ya da erkek kalem kullanarak bu eksikliği gidermeye çalışır. Ama bu geçici bir çözümdür. Bu nedenle kaş eksikliğini doğal yöntemlerle çözüme kavuşturmak sağlık açısından çok daha yararlı olacaktır. Bu doğal yollardan birisi de badem yağını doğru şekilde kullanmak. Çünkü  badem yağı içerisinde E, D vitaminleri içerir. E vitamini dokuların korunmasını sağlar ve kaş köklerini canlandırır. D vitamini eksikliğinde ise kaşlarımızın dökülme seyri hızlanır. Badem yağının aynı zaman da saçlar için de aynı etkiyi gösterir. Düzenli kullanımlarda saçları güçlendirdiği, kırık oluşumunu engellediği görülmektedir.

Badem Yağını Kaşımıza Nasıl Uygulayacağız?

Badem yağını parmak uçlarınıza 1 – 2 damla damlatın ve kaşlarınıza masaj yaparak yedirin. Sabah akşam olmak üzere günde 2 kere kullanmanız yeterli olacaktır. Gündüz hayatınız dışarıda geçtiği için bu uygulamayı sabah yaparsanız kaşlarınız yağlı görünecektir. Bu nedenle sadece geceleri yatarken uygulamanız da doğru bir seçim olabilir. Kaşlarınızın dökülmesini önlemek ve dökülen kaşlarınızın geri çıkmasını sağlamak için badem yağını düzenli şekilde kullanmanız çok önemlidir. Badem yağını 1 hafta kullandıktan sonra olağanüstü sonuçlar beklemeyin yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Badem yağının etkileri uzun dönem kullanımda etkisini gösterecektir. Ancak herhangi bir deri hastalığından dolayı tedavi görüyorsanız öncelikle doktorunuza danışmanızı öneririz.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Vücudumuzda bulunan tüyler gibi kaşlarımız da bazı dönemlerde dökülme ile karşı karşıya kalabilir. Kaş dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Kaş dökülme sorunu kadınlarda daha sık rastlanılmaktadır. Bunun en önemli nedeni kalitesiz ve bilinçsiz makyaj ürünlerinin kullanımıdır. Özellikle kalıcı makyaj yaptıran kişilerde kaş kayıpları sık görülmektedir. Bunun yanında strese bağlı kaş dökülmeleri de olabilir. Ayrıca yaşam şartlarındaki olumsuzluklar, sınav vb sıkıntılarla karşılaşan kişilerde strese bağlı kaş dökülmesi gerçekleşebiliyor. Stres nedeniyle dökülen kaşlarda badem yağı uygulamasının etkileri daha çabuk hissedilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.