Bal ile benlerden kurtulmanın yolu

0
Bal
Bal ile benlerden kurtulmanın yolu

Kişinin vücudundaki benleri kaldırmak ve temizlemek için birçok farklı tedavi vardır. Bazı yöntemler pahalı ve acı verici olduğu için evde yapılan ucuz ve acısız doğal yöntemlerı tercih edebilirsiniz. Benlerinizi yok etmek için onlardan ne kadar kısa sürede kurtulmak istiyorsanız o kadar programlı ve düzenli yöntemlere başvurmalısınız. Bal ile yapılan doğal çözümler, benler için düşük maliyetli, düşük enerji ile yıllardır tercih edilmekte olan, ve sabır gerektiren tedavi yöntemleridir.

Balı günde iki kez uygulayın

Benli bölgenizi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bal ile ovun. Uygulamadan 1 saat sonra o bölgeleri ılık su ile yıkayın. Günde iki defa sürekli yapmanız halinde benlerinizden kurtulacaksınız. Ancak ara ara yapmak, ara vermek veya günde bir sefer yapmak gibi hatalar benlerinizden kurtulmak için gereken süreyi uzatacaktır.

Balla masaj yapın

Bal ile benlerinize masaj yapın. Dairesel hareketler yaparak bal ile benlerinizi ovun ve balı yedirin. Uygulamadan sonra, gün boyunca cildi nemli tutmak için benlerinizin üzerinde bir bandaj yerleştirin. Benlerinizin yüzeyinde çok fazla aşınma, tahriş ya da bir enfeksiyona neden olabilecek olumsuz bir duruma karşı her zaman hazırlıklı olun. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen ara verin.

Sıcak basınç uygulama

Geceleri, sıcak suda bir havluyu ıslatın ve benlerinizin üzerine uygulayın. Sıkıca 15-30 saniye boyunca havluyu cildinize bastırın. Havluyu bastırdıktan sonra benlerinize bal sürün. Ardından bölgenin etrafını bandajla kapatın.

Sıcak bal uygulama

15 ila 20 saniye mikrodalgada balı bol miktarda ısıtın. Parmağınızı ve orta parmağınızı kullanarak, balı benli bölgelerinize ovarak sürün. Sıcak bal ısı olarak önceki yöntem ile aynı etkiye sahiptir. Onun şifa özellikleri ile bu yöntem aynıdır ve bu yöntem fazla zamanı olmayanlar için daha mantıklı bir yoldur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.