Bal ile saç bakımı yöntemleri

0
Sarı saçlar
Bal ile saç bakımı

Bal potasyum ve A, B ve C vitaminleri içerdiğinden, saçı iyileştirmek için mükemmel bir tedavi şeklidir. Bütün bu besin maddeleri nemli, sağlıklı ve parlak saçlar için gereklidir. Bu bal ile saç bakımı yöntemleri hasarlı saçları onarması için ya da önleyici tedbir olarak kullanılabilir. Ballar herhangi saç tipine yararı dokunmasına rağmen; kuru, kırılgan, boyalı saçlar özellikle etkilidir.

Bal ile saç durulama

Bu durulama bal ve su ile yapılır. Ayrıca bu tarz durulama saçı parlak ve sağlıklı kalmasını sağlayacak günlük esas saç işlemi üzerinde kullanılabilir. Öncelikle bir çay kaşığı saf bal ile çok sıcak dört su fincanını karıştırın. Karışımı, banyoda mümkün olduğunca daha kolay uygulanılması için sıkıştırılabilir plastik şişelere doldurun. Eski bir şampuan şişesi kullanılabilir ancak öncelikle şişenin tamamen temiz olduğundan emin olun. Saçı, her zaman olduğu gibi, şampuanladıktan sonra bal takviyeli tedavi kürünü basit bir şekilde kafa derisine ve saçın her tarafına sürün. İki ila üç dakika başınızda kalmasına izin verin ve sonra saçınızı sıcak su ile iyice durulayın. En iyi sonuç için saçınızı açık havada kurumaya bırakın.

Bal ve muz yoğunlu saç kremi

Bu tedavi yönteminde, muzlar son derece etkili yoğun bir saç kremi yaratmak için balda bulunan potasyum ve vitamin değerlerini arttırır. Bu solüsyon saçın üst derisini kaplar. Ayrıca uygulama saçı taranabilinir sağlıklı bukleler haline getirir. Bu kür istenilen sıklıkta kullanılabilir. En az haftada bir kez kuru ve kırılgan saçlar için tavsiye edilir. Bunun için bir tane çok olgun ezilmiş muz ile bir çay kaşığı doğal balı, akıcı ve kremsi kıvam elde edilene kadar karıştırın. Saçınızı suyla ıslatın. Sonra karışımı saçınızın derisine ve saçınızın her tarafına sürün. Uzun bir saçınız var ise iki kat ölçü kullanmanız gerekebilir. Uygulamadan sonra saçınızı bir duş bonesi, streç film ya da temiz bir havlu içerinde koruyun. Karışımı on beş ila yirmi dakika arasında kafanızda bekletin sonra saçınızı iyice durulayın. Her zaman olduğu gibi şampuanlayın ve deneyin ve açık havada kurumaya bırakın.

Bal ve zeytinyağlı saç kremi

Bu bal ve zeytinyağlı tedavi kürü en iyi kuru saçlarda işe yarar. Bu yöntem istenilen sonuç elde edilene dek hafta da bir sıklıkta kullanılabilir. Ve bu tedavi yöntemi sonunda yumuşak, parlak ve sağlıklı saçın elde edilmesiyle sonuçlanır. Bunun için yaklaşık üç çorba kaşığı bal ile bir çorba kaşığı zeytinyağını, akıcı bir kıvam elde edilene dek karıştırın. Her zaman olduğu gibi saçınızı şampuanlayın ve sonra karışımı ıslak saçınıza sürün. On ila on beş dakika bekletin sonra sıcak suyla durulayın. Uzun saçlar için gerekirse iki kat ölçü kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.