Bal köpüğü saç rengi

0
bal köpüğü
bal köpüğü

Bal köpüğü saç rengi kahverengi ve sarı karışımı etkileyici bir tondur. Fakat paket boyalarla direk bal köpüğü rengine boyamak oldukça risklidir. Birçok kozmetik firması bal köpüğü rengini piyasaya çıkarmış olsa da bu rengi evde boyayarak tutturmak mümkün değildir. Eğer bu şekilde boyarsanız turuncu bir renk elde edersiniz. Bu yüzden bal köpüğü rengi saçları mutlaka kuaförde boyatmanız gerekir. Çünkü bal tonları ne açık ne de koyu olmalıdır.

Açık renge boyatmaya cesareti olmayanlar ve koyu rengi sevmeyenler için en güzel seçimdir bal köpüğü rengi. Üstelik bu saç rengi mevsimlik değildir yaz kış her mevsim kullanılabilir. Ünlülerin de tercihleri arasında olan bu saç rengi doğal bir ton olduğu için bakımı da çok kolaydır. Birçok ten için kullanılabilmektedir. Esmerler, kumrallar ve sarışınlar da bu rengi rahatlıkla tercih etmektedirler. Kişisel tercihlere göre Bal köpüğü rengini daha çarpıcı hale getirmek için arasına gölge, röfle ya da ışıltı yaptırabilirsiniz.

Bu saç renginizin çekiciliğini iki kat daha artıracaktır. Bunun için ise, sizin saç renginize ve istediğiniz diğer işlemelere göre açık ya da koyu renk tonlamalarını ayarlamak üzere kendinizi uzman ellere teslim etmelisiniz.

Bal köpüğü saçların bakımı için birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekmektedir. Saçlarınızı renk koruyucu şampuanlarla yıkamalısınız. Mümkün olduğu kadar düşük ısı kullanarak düzleştirme yapmalısınız. Bunu da fön makinesinin yüksek ısısı yerine saç düzleştirici kullanarak yapabilirsiniz.

Eğer saç renginiz siyah ya da kahverengi ise, saç renginizi de sarı olarak değiştirmek istiyorsanız, göz aşinalığı için öncelikle bal köpüğü rengini tercih edebilirsiniz. Böylelikle sarı renge daha çabuk geçiş sağlayabilirsiniz. Eğer sarı saçların cazibesi sizi etkiliyor fakat fazla iddialı olmak istemiyorsanız bal köpüğü rengi tam size göre. Hem sarının dikkat çekiciliğine, hem de bal renginin yumuşaksı, asil, gururlu görünüşüyle seksi ve alımlı bir görünüme sahip olarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kadınların güzellik sırlarından biridir saç boyamak. Her kadın hayatının bir döneminde mutlaka saç renginde değişiklik yapmak ister. Bunun nedeni bazen beyazları kapatmak, bazen de görünümü değiştirmektir. Çoğu kadın ise bunalımlı dönemlerinde saçlarını boyatarak psikolojik rahatlığa kavuşur. Fakat genellikle sebep saç rengini değiştirerek farklılık yaratmaktır. Farklı görünmenin ipucudur çeşit çeşit saç boyaları.

Eğer güzellik adına saç bir kez boyandıysa mutlaka devamı gelecektir. Çünkü diplerden uzayan saçlar dip boyası için bağıracaktır. Saç boyamak iki şekilde olabilir. Birincisi alanında uzman bir kuaföre gidip istediğiniz saç rengini seçerek boyama işlemini uzman ellere bırakmak. Bu yöntem kadınlar arasında özellikle çalışan bayanlar arasında en çok tercih edilenidir. Kişisel uğraş gerektirmediği için kuaförde boyama oldukça yaygındır. Fakat maddi külfeti biraz fazladır.

Saç boyamanın ikinci yöntemi ise evde saç boyamadır. Eczaneden veya marketlerden alınan paket boyaların tercih edilme sebebi çoğunlukla ucuz olmasıdır. Ayrıca kuaföre gidip saatlerce zaman harcamak yerine evde kişisel olarak yapıldığı için birçok bayanın tercihleri arasındadır.

Tarzını değiştirmek isteyen bayanların en çok kararsız kaldıkları konu saç rengi seçimidir. Sarı, kahve, kızıl en çok tercih edilen renkler arasındadır. Fakat gelişen teknoloji ve moda trendleri farklı saç boyalarıyla kadınları cezp etmektedir.

Çeşit çeşit renk tonlarıyla klasik saç renklerini geride bırakan yeni boyalar artık en çok tercih edilenler arasında. Ballı kahve, ballı bisküvi, bal rengi ya da bal köpüğü son dönemlerin en moda trendlerindendir. 2012 yılında en çok kullanılanlar arasına damgasını vuran bal köpüğü saç rengi 2013 yılında da en çok kullanılanlar arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.