Bal kürü İle Gençleşin

0

balAntik çağlardan beri cilt güzelliği ile özdeşleştirilen balı hem tüketerek hem cilt bakımında kullanarak bir çok fayda sağlayabiliriz. Özellikle cilde iyi gelen özellikleri sayesinde son yıllarda kremlerden şampuanlara kadar bir çok kozmetik ürününün de kullanılmaktadır. Nemlendirici özelliği ve doğal şekerli yapısı cildinizi yeniler , onarır ve iyileştirici etki verecektir. Bal cildinizi hem yeniler hem size gençlik ışıltısı katar.

Balın ciltte su tutuma özelliği vardır. Besin değerine bağlı olarak hem kuru hem yağlı ciltler için nem dengesini sağlar. Cildi beslediği için pürüzsüzlük verecektir. İçerdiği doğal şeker ile anti bakteriyel etkisi yüksektir. Ayrıca Yine antioksidan içermesine bağlı cildi besleyerek yaşlanma etkilerini geciktirir kırışıklıkları önler cilde esneklik ve canlılık katar.

Bal anti bakteriyel özelliği ile mantar ve bakteri oluşumunu engelleyerek akne ve sivilcelerinize iyi gelecektir. Sivilce oluşumunu arttıran bakterilerin gelişimini önler. Onarıcı etkisiyle cilt yaralarınız hızla iyileştirerek hücre yenilemesi sağlayacaktır. Ayrıca cildinizin yorgun ve soluk görünümünü giderir.

Doğal bal B ve C vitaminleri mineral ve aminoasit içerir bu sayede hem sağlığımıza hem cildimize olumlu etki sağlayacaktır. Dudak çatlakları , egzama , tahriş nedeniyle oluşan kızarıklıkları engellemek için güvenle kullanıma uygundur.

Karakovan , ıhlamur ya da kestane türlerinden bir tatlı kaşığı balı bir tatlı kaşığı ev yapımı yoğurt suyu ve bir tatlı kaşığı kille karıştırarak hazırlayacağınız maskeyi temiz ve peelingle arındırılmış cilde haftada 1 kez akşam yatamadan önce uygulayarak balın gençleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Gençleştirici bal maskesini de aşağıdan yukarı doğru boyun bölgesinden başlayarak dairesel hareketlerle tüm yüzünüze uygulamalısınız. Maskeyi ortalama 20 dakika sonra kurumaya başladığında soğuk su ile durulamanız gerekir. Cildinizden maskeyi tamamen temizledikten sonra nemlendirici kremle bakım kürünüzü tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.