Bal maskesinin faydaları nelerdir

0
Kadın
Bal maskesinin faydaları

Bal maskesinin faydaları tahmininizden daha çoktur. Kleopatra gibi tarihsel kişilikler tarafından yüzyıllar boyunca kullanılmış olan çok yönlü bir doğal güzellik ürünüdür. Bal cilt için besin doludur. Antioksidan ve anti-aging özellikleri bulunmaktadır. İşte bu yüzden çoğu yüz maskesinde balın özel bir yeri bulunmaktadır. Bal maskesi güzellik için son derece etkilidir. Bal maskesinin faydaları cilt sıkılaştırıcı, nemlendirici, pürüszüsleştirici, gençleştirici ve dengeleyici etkilerinin olmasıdır. Önemli olan nokta balı hangi malzemelerle karıştıracağınızdır. Balı sade olarak yüzünüze sürmeniz cildinizin gerilmesine ve canlanmasına olanak sağlar. Bununla birlikte bazı ek malzemelerle harikalar yaratmanız da mümkündür.

Balın bir diğer olumlu özelliği ise antibiyotik etkisinin olmasıdır. Bal sayesinde ciltteki bakteriler temizlenir ve cilt bakterilerden arınır. Bu nedenle de sivilce tedavisinde oldukça sık bal maskesi kullanılmaktadır.

Cilt sıkılaştırıcı etki

Bal maskesinin faydaları arasında cilt sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Ciltteki sarkmaları önler. Böyle bir tedavi için sıkılaştırıcı bal maskesi tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Sivilce tedavisi

Saf bal, sivilce tedavisinde mükemmel bir etki yaratır. Nedeni de  bal da potasyum bulunduğundan, bakterileri temizler çünkü potasyumda bakteriler yaşayamaz.

Anti-Aging Etkisi

arı ve bal
Bal

Bal dermatologlar tarafından gerçekleştirilen peelingde kullanılan glikolik asit, içerir. Bir haftalık bal maskesi ile pürüzsüz bir cilt sağlar ve erken yaşlanmayı önler.

Yoğun Nemlendirici Etki

Bal ve avokado ile yoğun nemlendirici etkili bir maske hazırlayabilirsiniz. Bal cildi nemli tutmaya yardımcı olur, yüzü yumuşak ve esnek tutar.

Cilt Dengeleyici Etki

Bal ve yoğurdu eşit miktarda birleştirip karıştırın. Yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekletin.  Bal ve yoğurt cilt dengesini yeniden sağlamak için birlikte çalışırlar. Bu maske cildinize sağlıklı bir ışıltı verecektir.

Pigmentasyon

Yüzdeki renk değişikliğini gidermeye yardımcı olacak bir maske için 1 yemek kaşığı bal ve ½ çay kaşığı limon suyunu birleştirin. Bal ve limon suyu birlikte çalışarak yaşlılık lekeleri ve çiller gibi cilt üzerindeki renk değişikliklerini giderir.

Görüldüğü gibi bal birçok cilt bakımı alanında son derece etkilidir. Bal maskesinin faydaları içeriğindeki diğer malzemelerle birlikte de değişiklik göstermektedir. Sitemizdeki bal maskeleri içinden dilediğinizi seçip uygulayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.