Bal ve tarçın neye iyi gelir? Faydaları nelerdir?

0
Tarçın
Tarçın

Bal ve tarçın neye iyi gelir diyorsanız bu yazımızı dikkatli takip edin. Şimdi bal ve tarçın neye iyi gelir onlara bakalım. Bal ve tarçın karışımının birçok hastalığa iyi geldiği saptanmakla birlikte hiçbir yan etkisinin de olmadığı ortaya çıkmıştır. Şekerli olmasına rağmen doğru miktarda alındığı takdir de diyabet hastalarına dahi zarar vermiyor. Araştırmalara göre;

1

İdrar yolu enfeksiyonlarında, iki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kaşığı balı ılık suya ekleyerek içerseniz idrar yolundaki tüm mikropları öldürür.

2

Diş ağrısında; bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe tatbik edilir. Ağrı kesilene kadar günde üç defa tatbik uygulanabilir.

3

Grip ve hazımsızlıkta; toz tarçın iki kaşık bal üzerine serpilerek yemeklerden önce alındığında hazımsızlığı önler. Bu sayede balın içindeki bir maddenin mikropları öldürmesiyle de gribe iyi geldiği öğrenilmiştir.

4

Kanser tedavisinde; kansere yakalanan hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle tam olarak günde üç defa almalıdırlar.

5

Tüm bayanların korkulu rüyası olan fazla kilolarda da;  1 bardak su içerisine eşit miktarda bal ve tarçın konup kaynatılır. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir. Böylelikle fazla kilolardan kurtulmuş olursunuz.

6

Sivilceler de; Üç yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün ve ertesi gün ılık suyla yıkayın. İki hafta her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden söker.

7

Artrit ( eklem hastalığı ); İki ölçek ılık su ile birlikte bir ölçek bal karıştırılır, üstüne bir çay kaşığı tarçın konur. Kıvamlı bir hale gelince vücutta ağrıyan yere sürülür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.