Bal yoğurt maskesi

0

 

bal yoğurt maskesi
bal yoğurt maskesi

Bal ve yoğurt: güzel bir cilt için en iyi doğal cilt bakımı avantajlarını birleştirir. Yoğurt yağlanmayı azaltır ve gözenekleri rafine ederken; bal, cildi aydınlatır ve yumuşatır. Sizegörkemli bir yüz maskesi için bal ve yoğurt kullanmak için bazı önerilerimiz var.

Bal yoğurt maskeleri için malzemeler

Bal
Salatalık
Sade yoğurt

Esansiyel yağ
Şeftali
Yumurta sarısı
Muz
Badem yağı

Bal yoğurt maskesi tarifleri

Salatalık bal yoğurt maskesi

1 taze salatalığı ister blenderda çekin isterseniz de çatal ezin. Üzerine 1 fincan bal ve ½ fincan yogurt ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımın üzerine lavanta, sardunya, gül ya da nergis gibi esansiyel bir yağdan birkaç damla ekleyin. Esansiyel yağlar cildinizi rahatlatmak ve size aromaterapi yapmak için kullanılabilir. Maskeyi dilerseniz esansiyel yağ kullanmadan da uygulayabilirsiniz. Salatalıklı bal yoğurt maskesini son bir kez karıştırın. Yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra yüz ve boyuna maskeyi uygulayın. 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Şeftali bal yoğurt maskesi

Bir çatal ya da blender yardımıyla büyük olgun bir şeftaliyi ve püre haline getirin. Üzerine 3 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Tüm malzemeyi birleştirmek için iyice karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra yüz ve boyun üzerine şeftalili bal yoğurt maskesini sürün. Sıcak su ile yıkamadan önce 10 dakika bekleyin.

Yumurta bal yoğurt maskesi

Hafifçe 1 yumurta sarısını çırpın. Yumurta sarısının üzerine 1’er yemek kaşığı bal ve yoğurt ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın yaklaşık 30 dakika, oda sıcaklığına ulaşana kadar bekletin. Temizlenmiş yüz ve boyun üzerine karışımı sürün. Göz çevresine uygulamaktan kaçının. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın sonra.

Muz bal yoğurt maskesi

Yarım muzu bir çatalla ezin ve püre haline getirin. Üzerine 2 yemek kaşığı ekleyin yoğurt ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Uygulama öncesi yüz ve boynunuzu yıkayın. Maskeyi bir tabaka halinde yüz ve boyna sürün. Göz alanından uzak tutun. 15 ila 20 dakika süreyle cilt üzerinde bekletin, sonra soğuk su ile durulayın.

Badem yağı bal yoğurt maskesi

1 yumurta sarısını çırpın. Üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ve 1/2 tatlı kaşığı badem yağı ekleyin. Tüm malzemeyi birleştirmek için iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Ilık suyla bal yoğurt maskesini yüzünüzden çıkarın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.