Banyo yapmadan yağlı saçlardan kurtulmanın yolları

0
Yağlı saçlar
yağlı saçlardan kurtulma

Yağlı saç sönük ve cansız olabilir. Bunun sonucunda sizde genel olarak darmadağın görünüş bırakabilir. Yağlı saç yıkanarak üstesinden gelinebilirken, her zaman banyo yapmaya vaktiniz olmayabilir. Özellikle fazla uyumuşsanız ya da aceleniz var ise yağlı saçlarla dışarı çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bütün bu yağlı saçlardan kurtulmak için hazırlanan banyo zahmetine sokmadan durduran ev usulü bir şipşak tedavi istediğiniz güzel görünüşü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yağlı saçlardan kurtulmak için malzemeler

  • Geniş aralıklı tarak
  • Doğal kıllardan yapılmış fırça
  • Üç çay kaşığı bebek pudrası

Yağlı saçlardan kurtulmak için adımlar

1. Adım

Yumaklı ya da düğümlü saçlardan kurtulmak için genişli aralıklı tarak ile saçınızı nazikçe tarayınız.

2. Adım

Bir çay kaşığı bebek pudrasını fırçanın kıllarına serpin ve serptiğiniz fırçayla, saç köklerinden beş santim yukarıdan başlayarak uçlara doğru baştan aşağıya fırçalayanız. Kolları geçen uzun saçlar için bunu iki ya da üç kez tekrarlayın.

3. Adım

Saçınızı merkezden olacak şekilde kısımlara ayırın ve yayılması için bir çay kaşığı pudrayı ayırdığınız kısımlara serpiniz. Sonra saç köklerini temiz ve kuru bir havlu ile birkaç dakikalığına ovalayınız. Son olarak saçınızın geri kalanına, uçlara doğru doğru nazikçe ovalayanız.

4. Adım

Kafanızı baş aşağı çevirin ve orta tutucu saç spreyini sadece saç diplerine püskürtün. Fön makinesiyle başınızın ortasına otuz saniyeliğine saç köklerinize hava püskürtün. Ve son olarak başınızı normal haline getirin ve saçınızı düzlemek için parmaklarınızı saçınızın aralarından geçirin.

Püf Noktaları ve Uyarılar

  1. Bilhassa kalın telli ya da kaba görünüşlü saçlara sahipseniz, birazcık daha bebek pudrası eklemeniz gerekebilir. Aşırı pudralı saçlardan korunmak için pudrayı yavaşça küçük miktarlarda olacak şekilde ilave edin.
  2. Gün geçtikçe saçınız yağlanmaya eğilimli hale geliyor ise, taşınabilir boyutlarda bebek pudra kabını yanınızda bulundurunuz.
  3. Piyasada bebek pudralarıyla aynı işi gören, farklı saç renkleri ve tiplere hitap edebilen kuru şampuan ürünleri de mevcuttur. Eğer bu ürüne ilgi duyuyorsanız, bir stiliste ya da güzellik tedarik mağazasındaki bir çalışana özel saç tipinize göre işe yarayabilecek ürünleri hangileri olduğunu sorunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.