Basit yollarla tırnak güçlendirmek

0
El bakımı
tırnak güçlendirmek

Sağlıklı ve güçlü tırnaklar, tırnak ve ellerimize ne kadar özen gösterdiğimizi ve tırnaklarımızın ne kadar bakımlı olduğunu gösterir. Güzel ve zarif görünen parmaklar için güçlendirilmiş tırnaklara ihtiyacımız vardır. Zayıf ve kırılgan tırnaklar genellikle ihmal edilmiş bakımsız tırnakları işaret eder. Tırnaklarımızı çevresel hasarlardan korumak ve tırnaklarımızı güçlendirmek için mutlaka tırnaklarımız nemlendirmeye zaman ayırarak, bakımlı ve güçlü tırnaklara sahip olabiliriz.

Tırnak güçlendirmek için yapılması gerekenler

1

Bulaşıkları yıkama, zemin temizleme, su ve sert temizlik maddeleri ile temizlik yaparken mutlaka eldiven giyin. Su tırnakları kurutur ve zayıflatır.

2

Genelde alışkanlık olarak tırnaklarımızı kürdan, tornavida, pense gibi kullanmaya çalışırız. Tırnaklarınızı bu şekilde asla kullanmayın.

3

Çok sık oje değiştirmeyin ve çok sık oje sürüp tekrar çıkarmaya çalışmayın. Çünkü aseton gibi oje çıkarıcılar tırnakları zayıflatarak kırılganlaştırır ve zayıf bırakarak kurutur.

4

Gün içinde ellerinize ve tırnaklarınıza ne kadar nemlendirici sürerseniz sürün, yatmadan önce mutlaka ellerinize ve tırnaklarınıza mutlaka ekstra nemlendirici sürerek yatmadan önce pamuklu bir eldiven giyerek yatın. Yine yatmadan önce tırnaklarınıza zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra elinize pamuklu eldiven giyerek yattığınızda ,sabahleyin ellerinizin yumuşacık olduğunu ve tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

5

Tırnaklarınız olması gerekenden daha yumuşak ise tırnak sertleştirici kullanmayı deneyin. Tırnak sertleştirici tırnaklarınızı güçlendirerek çevresel etkenlerden koruyacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.