Bebek gibi dudaklara sahip olun

| 2012/10/01 | 0 Comments

 

Saf dudaklar

Bebeksi dudaklar

 

Gün içerisinde dudaklar sürekli kullanıldıkları için hasar görmeye çok müsaittir. Güneş, kötü hava koşulları, asitli gıdalar ve ruj kullanma sonucunda dudaklarda kolayca kırık, çatlak veya kuruma olabilir. Bu gibi durumlarda dudaklar yumuşaklığını ve dolgunluğunu kaybedecektir. Peki bebek gibi dudaklara sahip olmak için ne yapmalıyız? Evde basit bir şekilde dudak bakımınızı yapabilirsiniz.

Dudak bakımı için malzemeler

Beyaz veya esmer şeker
Susam yağı ya da zeytin yağı
Ezilmiş çilek
Bal
Cam tabak
Lif
Dilimlenmiş salatalık

Bebeksi dudaklar için

1

Bir cam tabak üzerine bir çay kaşığı şeker dökün ve birkaç damla da susam yağı yada zeytin yağı ekleyin. Dudakların üstüne hazırladığınız bu macunumsu bakım ürününü sürün. Ilık su ile iyice durulayın ve dudakları kurulayın. Rutin olarak haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

2

Çileğin doğal asitlerinden dudak bakımınız için faydalanın. Birkaç çay kaşığı ezilmiş çilek ve eşit miktarda balı karıştırın. Dudaklarınızın üzerine sürün ve beş dakika bekletin. Ardından dudaklarınızı ılık su ile yıkayın ve havluyla kurulayın.

3

Dudak bakımı için bir diğer önerimiz ise salatalık dilimini dudaklarınızın arasında bekletmektir. Salatalık dudaklarınızı nemlendirir ve besler.

4

Dudak bakımı için dudaklarınızın üzerine ince bir tabaka halinde susam ya da zeytin yağı sürün. Bu yağların balsamlardan daha nemlendirici özelliği vardır. 10 ila 15 dakika boyunca dudaklarınızda kalmasına izin verin ve sonra bir bez yardımıyla temizleyin. Dudaklarınızı kuru hissettiğinizde ya da ne zaman rüzgarlı veya soğuk bir ortama girerseniz bu bakımı tekrarlayın. Son derece etkili olacaktır.

5

Dudaklarınızı nemli tutmak için günlük su ihtiyacınızı karşılayın. En az 8 bardak su içerek tüm cildinizi nemli tutabilirsiniz.

Evde dudak bakımı, Kolay dudak bakımı, zeytinyağlı dudak bakımı, çilekli dudak bakımı

 

 

 

 

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Dudak Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.