Bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olun

0
Yumuşak cilt
Bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olun

Herkes bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olmak ister ancak böyle yumuşak bir cilde sahip olmak emek ister. Eğer bebek gibi bir cildiniz olsun istiyorsanız günlük güzellik rutininizi yeniden düzenlemelisiniz ancak sonuçlar buna değecektir. Bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olmak için yazının devamını okuyun.

Bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olmak için ne yapmalı?

1

Kış aylarında banyoda geçirdiğiniz zamanı azaltın. Uzun süre sıcak su altında kalmak cildinizin kurumasına neden olacaktır.

2

Banyodayken banyo yağı kullanın. Cildinizdeki yağ kalıntısı onu nemlendirecek ve koruyacaktır. Eğer duş alıyorsanız krem şeklinde nemlendiricili duş temizleyicisi kullanın.

3

Banyo yaptıktan veya duş aldıktan sonra cildinizi sürterek değil yalnızca havlu ile dokunarak kurulayın. Cildinizi ovalamak cildinize zarar verebilir.

4

Nemlendirici kreminizi cildiniz halen hafif nemliyken uygulayın. Bu sayede nemi cildinize hapsedersiniz.

5

Haftada iki kere somon balığı tüketin. Somon tüketmek cildinizdeki yağ miktarını arttırır ve cildinizin daha yumuşak olmasını sağlar.

6

En azından haftada bir kez cildinizdeki ölü hücreleri atmanızı sağlaması için peeling uygulayın. Peeling ile ölü hücreler atılırken alttaki yeni hücreler açığa çıkarılır. Daha sağlıklı, daha parlak ve canlı bir cilde sahip olursunuz.

7

Günlük egzersiz zamanınızı duş zamanınıza göre ayarlayın ki günde iki kez duş almak zorunda kalmayın. Suya maruziyetin çok fazla olması da cildinizin kurumasına neden olabilir.

İpuçları ve uyarılar

  • Cildinizin kurumaması için öncelikle bol bol su tüketin. Bir insanın ortalama günlük su ihtiyacı 10 bardak kadardır. Ayrıca kafeinli içecekler yerine su içmeye çalışın.
  • Cildiniz ne kadar yumuşak olursa olsun bebek kadar yumuşak bir cilde sahip olamayacağınızı bilmelisiniz. Bebek gibi bir cilde sahip olmanın tek yolu bebek olmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.