Bebek pudrası maskesi nasıl hazırlanır?

0
Bebek pudrası
Bebek pudrası

Bebeklerin ciltleri tahriş olmasından koruyan bu pudra sadece bebekler için kullanılmamaktadır. Yetişkinler için de bu pudra kullanımı uygundur. Cildin kızarıklığını alıp, sürtünmeden tahriş olan bölgeyi tedavi eder.

Cilde fayda sağlayan bu ürün, yüz bölgesi için de fayda sağlamaktadır. Bebek pudrası çeşitli ürünler ile karıştırarak maske hazırlanır ve yüz bölgesine uygulanır. Bebek pudrası maskesi hazırlanışını merak edenler için, kendi cilt tiplerine göre uygulamaları yapabilirler.

Farklı ürünler kullanılarak hazırlanan pudra karışımı maskenin yağlı, kuru cilt için ayrı hazırlanacak alternatifleri bulunmaktadır. İlk olarak bebek pudrası ile kolonya karışımının sivilceli cilt tipine önermek oldukça yanlıştır. Kolonyanın içerisindeki alkol cildi fazlası ile kurutur ve vücudun fazla yağ üretmesine sebep olarak sivilce için daha uygun bir ortam sağlamaktadır. Bu yüzden yüksek alkollü hiçbir ürünü kullanmamak, özellikle problemli bölgeler için kesinlikle tercih edilmemesi gereken ürünlerin başında gelmesi gerekmektedir. Kolonya kullanmak yerine pudra ve limon karışımı ile hazırlanan bebek pudrası maskesi sivilce oluşumuna iyi gelir. Limonun kendi içinde barındırdığı asit bakterilerin oluşumunu yok eder, gereğinden fazla açık olan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Bebek pudrasını biraz sulandırdıktan sonra içerisine birkaç damla damlatmak yeterli olur.

Bebek pudrası ve yumurta akı karışımları,

1

Yağlı ciltler için tavsiye edilebilir.

2

Yumurta akı ciltte bulunan yağ bezlerinin fazladan oluşmasını engelleyebilmektedir. Kuru cilt tipleri için yumurtanın sarı ile hazırlayacağınız maskelerle cildinizin ışıltı kazanmasını sağlayabilirsiniz.

3

Ayrıca tüm cilt tipleri için gül suyu kullanımı önerilir. Hem tonik olarak kullanabileceğiniz gibi bebek pudrası ile hazırlamak istediğiniz maskeyi bu ürünle de karıştırabilirsiniz. Gül suyu cildin temizlenmesini, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Karışımlar, bebek maması kıvamına gelene kadar çırpılması gereklidir.

Bebek pudrası ile hazırladığınız maskeyi; haftanın iki günü tekrarlamanız ve 15 ile 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.