Bebek pudrası maskesi

| 2013/02/01 | 1 Comment

 

yüz maskesi

Bebek pudrası maskesi

Deride yağ bezleri aşırı aktif ve aşırı sebum ürettiğinde yağlı cilt oluşur. Birçok hormonal faktörler, nem, beslenme düzeni ve kozmetik dahil, yağlı cilt oluşumunun çok fazla nedeni bulunmaktadır. Bununla birlikte, kalıtım cildin yağ üretiminde en büyük rolü oynamaktadır. Yağlı cilt ergenlik döneminde sık görülür ama her yaşta herkesi etkileyebilir. Yapacağınız hiçbir şey cildinizin yağ üretimini durdurmayacaktır ancak bitkisel tedavi seçenekleri sayesinde yağ üretiminizi azaltabilirsiniz.

Bebek pudrası maskesi sayesinde ciltteki yağlanmanın önüne geçersiniz. Böylelikle sivilceleriniz ortadan kaybolur. Ayrıca bebek pudrası maskesi gözenekleri temizleyerek siyah noktalardan cildinizi arındırır.

1

Banyodan sonra pamuk yardımıyla bebek pudrasını yüzünüze ve cildinize uygulayın. Biraz pudranın cildinizde kalmasına müsaade edin ve ardından losyon sürerek cildinizi nemlendirin.

2

2 yemek kaşığı su, 1 yemek kaşığı limon suyu, ½ yemek kaşığı bal ve ¼ yemek kaşığı kabartma tozu ve ½ yemek kaşığı bebek pudrasını karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinizde yağlı bölgelere uygulayın.

3

2 yemek kaşığı bebek pudrasını gülsuyu ile karıştırın. Hamur kıvamına gelmesi gerekiyor. Maske sulu olursa bebek pudrası ekleyerek, katı olursa gülsuyu ekleyerek hamur kıvamı elde edin. Elde ettiğiniz bebek pudrası maskesini yüzünüze sürün. Maske kuruyana kadar yüzünüzde kalmalıdır. Tamamen kuruduktan sonra bebek pudrası maskesini yüzünüzden ılık su yardımıyla çıkarın.

4

İki yemek kaşığı bebek pudrasına krem kıvamına gelene karar gülsuyu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürerek kuruyana kadar bekletin. Maske tamamen kuruduktan sonra ılık suyla yıkayarak durulayın.

5

Sivilce probleminiz varsa 1 yemek kaşığı bebek pudrası ve 1/2 yemek kaşığı limon suyu ve ½ yemek kaşığı suyu karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ılık suyla çıkarın. Hassas cildi olanlar limon suyunu kullanmamalıdır.

 

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. eminetuncer dedi ki:

    ya bende denedım cok guzel oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.