Bebek pudrası ve gülsuyu maskesi

0
Pudra
Pudra

Her kadın parlak, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak ister. Bu nedenle doğal yöntemlerle maske yaparak cildine bakım yapan kadın sayısı çok fazladır. Kadınların ciltlerini temizlemek ve sivilceleri yok etmek amacıyla hazırladıkları maskeler arasında bebek pudrası ve gülsuyu maskesi oldukça faydalıdır. Gülsuyu cildi temizleme, ciltte tazelik ve yenilik yaratma etkisine sahip olduğundan dolayı cilt bakımında sık kullanılmaktadır. Bebek pudrası ise sivilceleri kurutmada büyük etkisi olan bir yöntemdir. Bu ikisinin karışımıyla elde edilen maske cilde adeta bebeksi bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca bu maske cildinizdeki sivilcelerin kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır.

Bebek pudrası ve gülsuyu maskesi nasıl yapılır?

2 yemek kaşığı bebe pudrası ve 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinizde sivilce bulunan bölgelere masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın ve nemlendirici krem kullanın. Bu maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Eğer dilerseniz gülsuyunu sade bir biçimde pamuğa dökerek cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu da cildinizdeki gözeneklerin açılmasını ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bebe pudrası ve gülsuyu maskesi faydaları

 

Gül suyu
Gül suyu

Cildinizi gün boyu oluşan iç ve dış etkenlerden koruyarak cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Gülsuyu gözaltı morluklarının giderilmesinde çok etkili bir yöntemdir. Ayrıca bu maske kırışıklıkların yok olmasına neden olmaktadır. Ciltteki gözenekleri açarak sivilcelerin yok olmasını sağlıyor. Sizlerde sivilce sorunu yaşıyorsanız her akşam yatmadan önce bu maskeyi uygulayarak kısa süre içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.