Bebek yağı ile saç uzatma

10

 

uzun saçlar
Saç uzatma

Bebek yağının en büyük faydalarından biri de, yetişkinlerin kullanabilmesidir. Cilt ve saç üzerinde etkili bir besleyici ve nemlendirici olan bebek yağı hiçbir katkı maddesi içermez. Ucuz olmasının yanı sıra, bebek yağı saçı yumuşatır ve mükemmel bir parlaklık sağlar. Bunun yanında etkili bir nemlendiricidir. Bebek yağı ile saç uzatma mümkündür.

Saç bakımı için hangi bebek yağını seçmeliyim?

Bebek yağı satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her bebek yağının farklı maddeler içeriyor olmasıdır. Çoğu ticari bebek yağı, ana madde olarak mineral yağ kullanır. Bebek yağlarının içinde en iyilerinden biri Johnson Baby Oil’dır. Johnson Baby Oil’ın lavantalı olanında sadece lavanta kokusu bulunur ve hiç lavanta yağı yoktur. Diğer bebek yağlarının bazılarında  ana madde lavanta gibi uçucu yağlardır. Jojoba Yağı, E vitamini yağı, aloe vera ve Badem Yağı bebek yağlarında en sık kullanılan yağlardır. Bebek yağı satın alırken içinde mineral yağlar olup olmadığını kontrol edin.

Bebek yağı saça nasıl fayda eder?

 

bebe yağı
bebek yağı

 

Saç keratin adlı proteinden oluşur ve ayda ortalama olarak 1 cm uzar. Follikül ya da saç köküne bakım yapmak saçın daha hızlı uzamasına ve beslenmesine yardımcı olabilir. Bebek yağı kullanarak saçlarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz çünkü bebek yağı saçın kuruluğunu alacaktır. Avucunuza bir miktar bebek yağı dökün ve hepsini yavaşça saçınızın üzerine dağıtın. Bu kuru veya normal saçlı insanlar için en iyisidir. Yağ saçın kırılmasını azaltır ve saç gövdesini nemlendirir. Bebek yağının başka bir kullanımı, saç derisine uygulanmasıdır. Bebek yağını masaj yaparak saçlarınızın diplerine sürün.  Masaj kan dolaşımını hızlandırır ve besleyici kanı saç diplerine götürür. Böylece doğal yağların üretimi artar. Ayrıca bebek yağı saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Sadece saçlarınızın uçlarına bebe yağı sürmek bile saç telinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Yağlı saçlar için bebek yağı

Eğer yağlı saçlara sahipseniz bebek yağını sadece saç uçlarına uygulamalısınız.

İpuçları

Bebek yağı yada besleyici yağlar ile bakım yaptıktan sonra bu yağların saçlarınızdan daha hızlı çıkmasını isterseniz saçınızı ıslatmadan önce saçınıza şampuan sürün.

10 YORUMLAR

  1. Ben saclarım icin hep bebek yağı kullanırım ondan mı bilmiyorum ama saclarım cok hızlı uzar hatta ıkı uc ayda bir de uclarından aldırmamaa ragmen

  2. Cansu hanım, saçlarınızn uçlarına bebek yağını sürdükten sonra 30 dakika ile 1 saat arasında bekletip saçınızı yıkayabilirsiniz.

  3. saçlarımızı banyo sırasında ıslakken mi bu bebek yağını saçımıza uygulayacağız yoksa kuruyken mi birde kaç dakika saçımızda bekletmemiz gerekiyor

    • Bebek yağı saç diplerine de uygulanabilir, saç uçlarına da uygulanabilir. Saç uçlarına uyguladığınızda saçınızın kırılmasını engellersiniz. Saç diplerinize uygulayacaksanız aynı zamanda masaj yaparak yedirmenizde fayda olacaktır. Bebek yağının saçı neden uzattığıyla ilgili farklı bir makale daha ekleyeceğiz. Bebek yağı saça sürülürken saç kuru olmalıdır.

  4. Çoğu bebek yağında mineral yağlar bulunur bu da bi tür petrol ürünüdür, Johnson Baby içerisinde de mineral yağ bulunuyor diye biliyorum. Önerebileceğiniz içerisinde mineral yap paraben vb. bulundurmayan bi marka var mı?

    • Königins diye yeni bi marka geldi Türkiye’ye içerikleri tamamen temiz mineral yağ, paraben, petrol türevleri filan içermiyor. ben kullanıyorum %100 doğal ve gerçekten ipek gibi. tavsiye ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.