Bebeklerde doğum lekelerinin anlamları

0
bebek
bebek

Doğum lekeleri çocukların ciltlerinde yer alan alışılmadık görüntülerdir. Doğum lekelerinin neden kaynaklandığı henüz detaylı olarak bilinmemektedir. Farklı renk ve şekillerde olan doğum lekeleri çoğunlukla zararsızdır. Önlem olarak bebeğiniz doğduğunda vücudunda yer alan doğum lekesinin tehdit unsuru olup olmadığını kontrol etmek için sağlık kuruluşlarına başvurun.

Halk arasında annenin hamilelik döneminde başına gelen olaylardan korku duyduğunda, bu korkunun bebeklerde leke yapabileceği düşünülmektedir. Çocuğun anne karnında iken rahime dokunduğu zaman veya anne karnına tutunma sırasında da doğum lekeleri oluşabilmektedir. Batıda bu konuda ilginç inanışlar vardır. Annenin hamilelik öneminde bir dileğinin yerine gelmesi sonucu bebekte doğum lekesi oluşacağı batıl inancı hakimdir.

Doğum lekeleri ile alakalı her lekenin bir anlama geldiği gibi bir dizi efsaneler söylenmektedir. Karın bölgesinde yer alan bir doğum lekesi için açgözlülüğü işaret ettiği söylenir. Çenede bir lekenin olması kişinin başarılı olacağı anlamına gelmektedir. Sağ kol lekesi başarılı bir iş hayatına, sol kol lekesi ise hayatın mali zorluklarla geçeceğine işarettir. Sağ ayak lekesi entelektüel bir kişiliğin olacağına sol ayak lekesi ise çok fazla yolculuk yapmaya işarettir. Bu batıl inançlar özellikle batı ülkelerinde çok yaygındır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.