Benler için bitkisel tedavi yöntemleri

0
benler
Benler için bitkisel tedavi yöntemleri

Benler kimileri için sadece çirkin ve rahatsız edici lekelerdir. Bir kişinin tüm vücudunda 10 ile 40 arasında sayıları değişen ben olabilir. Benler sayıca fazla olduğu gibi farklı şekillerde de olabilmektedir. Bazıları düz, oval veya yuvarlak olabilir. Benler zamanla şekil ve renk değiştirebilmektedirler. Tedavi edilmediği takdirde kalıcı olacak farklı sorunlara yol açacaklardır. Sizde benlerinizden sonsuza kadar kurtulmak veya onların görüntü kirliliğini hafifletmek için benler için bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

1

Balla benlerinizin üstünü kapatın ve 15 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra ılık su ile benlerinizi temizleyin. Bu işlemi her gün bir defa uygulayın. Benlerinizin kaybolması 1 haftayı bulacaktır. Ancak bu yöntemle benleriniz tamamen kaybolmasa bile, büyük oranda görüntülerde düzelmeler ve benlerinizde küçülmeler meydana gelecektir.

2

Evinizde yapacağınız başka bir yöntem de karnıbahar suyu ile tedavi yöntemidir. Karnabıharın blender yardımıyla suyunu çıkarın ve her gün benlerinize uygulayın. Bu uygulamayı 7 gün boyunca devam ettirin. Benleriniz kaybolacaktır

3

Ananas suyu ile Hint yağının eşit miktarda karıştırılmasından oluşan karışımı benlerinize uygulayın. Benlerinizin zamanla küçüldüğünü ve kaybolduğunu göreceksiniz. Bu uygulamayı 3 gün boyunca sürdürebilirsiniz. Karışım cildinizde 15 dakika kalmalıdır.

4

Benlerinizi sıcak su ile yıkayın ve kurumasını bekleyin. Benleriniz kuruduktan sonra pamukla sirkeyi benlerinize uygulayan. 10-15 dakika bekledikten sonra benlerinizi soğuk suyla durulayın.

5

Benlerinizden kurtulmak için başka bir yöntem olarak greyfurt çekirdeklerini kullanabilirsiniz. Greyfurt çekirdeklerini ezin ve benlerinize uygulayarak bandaj ile kapatın. 30 dakika bekletip ardından cildinizi durulayın. Bu işlemi 10-12 gün boyunca günde bir kez uygulayın. Benlerinizden kurtulmuş olacaksınız.

6

Sarımsak doğal tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Günde bir kez sarımsak suyunu benlerinize uygulayabilir veya sarımsağı ezerek macun haline getirip benlerinizin üzerinde 10-15 dakika kuruyana kadar bekletebilirsiniz. Kuruduktan sonra benlerinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Birkaç gün içinde benlerinizi kaybolduğu göreceksiniz.

7

Benlerinizin üzerine potasyumu yüksek olan yiyeceklerin suyunu uygulayabilirsiniz. Potasyumu yüksek olan yiyecekler arasında elma, muz, patates, kavun, mantar, ıspanak ve domates bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birinin suyunu benlerinize uygulayabilirsiniz.

8

Güneş koruyucu kremler benlerinizin aşırı güneşe maruz kalarak büyümesine engel olmaktadır. Ayrıca benlerinizi aşırı güneş ışığından korumalısınız.

Uyarılar

Benlerinizde renk, şekil ve boyutunda değişiklik meydana geliyorsa hemen bir dermatoloğa giderek kontrol ettirmelisiniz. Ayrıca benlerinizde ağrı, pullanma ve kanama varsa yine bir doktor veya dermatoloğa başvurmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.