Benler nasıl geçer? Etkili çözümler

0
Benler
Benler nasıl geçer

Benler cildinizi rahatsız edici ve çirkin gösteriyor olabilir. Benleriniz kalıcı olarak kaldırmak istiyorsanız, lazer tedavisi, eksizyon veya bir topikal krem ile kaldırma gibi birçok etkin yöntemi cildinize uygulayabilirsiniz. Benlerinizin türüne bağlı olarak, doktorunuz benlerinizin çıkarılması için en iyi yöntemi size söyleyecektir. Kozmetik nedenlerle benlerinizi kaldırılma işlemi genellikle sağlık sigortası kapsamında değildir. Benlerinizi kaldırmak tıbben gerekliyse veya kanser riski oluşturuyorsa o zaman sağlık sigortası kapsamına girmektedir.

Benler nasıl geçer? Lazer tedavisi

1

Doktorunuzdan randevu alın ve benleriniz hakkında bilgi alın. Doktorunuz benlerinizin kanserli olup olmadığına karar vermek isteyecektir. Benlerinizdeki şekil, boyut ve renk değişikliklerini inceleyecek ve karara varacaktır. Eğer fiziksel bulgular yetersiz kalırsa bunun için benlerinizden biyopsi için parçalar alacaktır.

2

Benlerinizi lazer yöntemiyle geçirmeyi deneyebilirsiniz. Lazer yönteminde cildinize anestezi uygulanacaktır.

3

Dermatolog hafif yoğunluklu lazer ile benlerinizi hedefleyerek yakmaya başlayacaktır, endişe edecek bir durumla karşılaşmayacaksınız. Bu tedaviden sonra gün içinde cildinizde uyuşşma ve kahverengi, kırmızı renk değişimi olacaktır. Benlerinizin kaldırılması için lazer tedavisi 3 gün ve her gün bir seans olmak üzere 3 seans olacaktır.

4

Güneşe maruz kalmanız iyileşme sürecinizi uzatacaktır bu yüzden güneşten uzak durun. Ayrıca iyileşme sürecinizi hızlandırmak için altı hafta boyunca SPF güneş kremi uygulayınız.

Benler nasıl geçer? Cerrahi yöntemler

5

Lokal anestezi yardımıyla benleriniz cerrah tarafından kesilip çıkarılabilir. Cerrah benleriniz ve benlerinizin altındaki dokuyu kesmek için neşter kullanacaktır

6

Cerrah yaraya dikiş uygulayacağı için işlem sonrasında hareket kısıtlanmanız olabilir. Dikişler zamanla çözülecek ve yara minimal bir iz bırakarak iyileşecektir

7

Ameliyat genellikle benlerin kanserli olduğu durumlarda kullanılır. Benleriniz çıkarıldıktan sonra bir doku örneği biyopsi yapılması için alınacaktır.

Benler nasıl geçer? Topikal kremler

8

Benlerinizin kanser olup olmadığından emin olmak için doktorunuzu ziyaret edin.

9

Hidrojen peroksit ile tedavi edilecek olan alanı temizleyin.

10

Ponza taşı ile bölgeyi hafifçe kazıyarak absorban edin.

11

Kullanım önerilerine göre benleri temizleme kremi uygulayın. Cildinizde bir batma veya yanma hissiniz olabilmektedir.

12

Bandaj ile alanı kapsayacak şekilde kapatın. Yara kabuğunun iyileşmesi için yaklaşık 48 saat bekleyiniz. Benleriniz yaklaşık 10 gün içinde cildiniz üzerinden düşecektir. Cilt üzerindeki kızarıklıklar 30 gün içinde kaybolmaktadır, merak etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.