Benler nasıl geçer? Tedavisi var mıdır?

2
Ben
Benler nasıl geçer

Benler genellikle sağlık sorunu olmaktan ziyade insanları kozmetik olarak rahatsız eden bir sorundur. Bu nedenle binlerce insan benler nasıl geçer diye düşünüyor ve bir tedavi arıyor.

Benler çoğunlukla zararsızlardır. Ancak bazı benler kansere dönüşmeye yatkın olabilir. Bu nedenle eğer doğal yöntemler ile benlerinizi tedavi etmeye niyetliyseniz öncelikle benlerinizin iyi huylu olup olmadığını bilmelisiniz. Evde benlerinizi yok etmek için herhangi bir küre başlamadan bir dermatoloji uzmanına başvurun. Eğer uzman size benlerin iyi huylu olduğunu söylerse doğal yöntemlerle tedaviye başlayabilirsiniz. Aksi halde benlerin cerrahi olarak çıkarılması gereklidir.

Benler nasıl geçer?

Benleri yok etmek için piyasada birçok krem, losyon gibi ürün olsa da bunların fiyatları oldukça pahalı olabilir. Ancak doğal yöntemler ile de sizi rahatsız olan benlerden kurtulabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Yoğunlaştırılmış Hint yağı
  • Karbonat

Yapılışı

1

Bir yemek kaşığı yoğunlaştırılmış Hint yağı ile karbonatı karıştırın ve macun kıvamına getirin. Bu karışım sizin doğal ben tedavisi kreminiz olacak.

2

Her beni bu karışım ile güzelce kaplayın, benlerin üzerine bolca karışım sürün.

3

Küçük bir bandaj ile üzerini kapatın.

4

Bu işlemi her gün tekrarlayın. Genellikle benlerin kaybolmaya başlaması 3-4 hafta sürebilir, bu nedenle etkisini hemen görmezseniz tedaviyi bırakmayın, sabırla sürdürün. Benler yok olana kadar bu kürü uygulamaya devam edin. Çoğu durumda bu tedavi ile benlerden kendi imkanlarınız ile tamamen kurtulmanız mümkündür.

5

Doğal yöntemler ile benleri tedavi ederken benlerin üzerleri kabuk bağlayabilir hatta kanayabilir. Yara kabuklarını soymayın, yalnızca her gün yaptığınız gibi karışımı uygulamaya devam edin. Birkaç hafta sonra benlerin yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Uyarılar

  • Bu tedaviye başlamadan önce bir dematoloji uzmanına giderek benlerinizi muayene ettirmeyi unutmayın. Bir uzmana muayene olmadan benleriniz ile ilgili hiçbir tedaviye başlamayın.
  • Benler tedavi edildikten sonra kalan yara izinin büyük bir kısmı zamanla kapanacaktır. Ama diğer ben tedavi yöntemleri gibi bu tedaviden sonra da benlerin olduğu yerde bir miktar yara izi kalma olasılığı mevcuttur.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.