Benlerden kurtulmak için hangi yöntemler kullanılıyor?

0
Ben
Benlerden kurtulmak için yöntemler

Birçok insan bazı nedenlerden dolayı benlerinden kurtulmak ister. Bazıları kozmetik yönden güzel görünmek için, bazıları da kanser riski taşıyabileceği düşüncesiyle…

1

İlk olarak, benlerinizden kurtulmak için dermatoloğa gidin. Nadir durumlarda, benler kanser riski taşıyor olabilir, bu yüzden kanser riski var mı yok mu düşüncesini ekarte etmek için dermatologla detaylı şekilde görüşün. Şüpheli bir durum varsa dermatoloğun izleyeceği yola göre hareket edin.

2

Benlerinizi kaldırmanın birçok farklı yolu olmasına rağmen en kolay yolu, eczane ya da kozmetik mağazasından siğil veya benleri sökücü ilaç satın almaktır. Siğil ve benleri sökücüler çoğu koterizasyonunun doğal türleridir ve izleyeceğiniz düzenli ilaç kullanımı ile benlerinizden acı çekmeden kurtulabilirsiniz.

3

Dermatoloğa gittiğinizde lazer dışında başka mevcut benleri yakma yöntemlerini deneyebilir, doktorunuzun onayı ile bu tip çözümlere başvurabilirsiniz.

4

Benlerinizi cildinizden kaldırmak için başka bir yol ise kapalı lazerle benlerinizi aldırmaktır. Dermatolog benleriniz için blast off lazer türünü kullanır. Bu biraz acı verebilir. Cildinizde kızarıklıklar oluşabilir ancak bir kaç gün içinde bu kızarıklıklar kaybolmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.