Benlerden kurtulmak zor değil

0
marilyn monroe
Benlerden kurtulmak

Benler ciltte ortaya çıkan küçük, renkli noktalardır. Kahverengi ve siyah olabileceği gibi mor ve sarı da olabilirler. Renkleri zamanla değişebilir. Bunlar düz veya kabarık, kıllı, büyük veya küçük olabilir; bazen de siğil gibi görünebilirler. Çoğu benler giysilerimizin kapatabileceği yerlerde çıkmış olabilir ancak yüzümüzde çıkan benler bazılarımız için sıkıntı kaynağıdır. Bu gibi benler ameliyatla alınabilir ancak bu uygulama pahalıdır ve ameliyat izleri bırakabilir. Alternatif olarak, doğal ilaçlarla benlerinizden kurtulmayı deneyebilirsiniz; tabii dermatoloğunuzun onayıyla.

Kullanabileceğiniz malzemelerin listesi

 • Tam olgun sarımsak ( çiğ olmamalı)
 • Bandajlar
 • Pamuklu çubuklar
 • Aspirin
 • Elma sirkesi
 • Karnabahar
 • Kabartma tozu
 • hint yağı
 • Bal
 • Siyah ceviz

Ben düşürmek için adımlar

1

Bir tablet aspirini ezin. Macun yapmak için bir iki damla su ekleyin ve macun olacak şekilde karıştırın. Macunu benlerinizin üzerine uygulayın ve bandajla kapatın. Bu işlemi 3 – 4 gün boyunca uygulayın.

2

Sıcak su ile benlerinizi iyice yıkayın ve ardından elma sirkesi uygulayın. Daha sonra benleriniz kuruyunca soğuk su ile durulayın.

3

Bir karıştırıcı ile karnabaharı karıştırın ve suyunu israf olmayacak şekilde süzün. Daha sonra bir pamuklu çubukla benlerinize karnabahar suyunu uygulayın ve kurumasını bekleyin. Benlerinizi sakın su ile durulamayın ve 8 – 10 saat kadar karnabaharla bekletin. Bu işlemi benleriniz kuruyup düşene kadar uygulayın. Arta kalan karnabahar suyunu bir hafta kadar buzdolabında kapalı bir kapta saklayabilirsiniz.

4

Yatmadan önce, kalın bir macun oluşturmak için yeterli Hint yağı ile karbonatı birleştirin ve macun olacak seviyeye gelinceye kadar karıştırın. Benlerinize uygulayın. Bir bandaj ile örtün ve gece boyunca bekletin. Benleriniz kuruyup düşene kadar uygulayın.

5

Günde iki kez benlerinize saf bal uygulayın. Benleriniz kaybolana kadar sabah ve akşam ovarak uygulamaya devam edin.

6

Tam olgun olmayan küçük siyah cevizler bulun ve dış çiğ yüzeyine çizikler atarak suyunu çıkarın. Benlerinizin üzerine bu ceviz suyunu sıkın ve hafifçe ovalayın. Benlerinizde hafif bir yanma hissi olabilir ve etkilenen bölge biraz kahverengi renge dönüşebilir, ama bu geçici bir durumdur endişe etmeyin. Günde iki kez benlerinize bu uygulamayı yapın, benlerinizin küçüldüğünü ve kaybolduğunu görene kadar 6 – 8 gün boyunca uygulayın.

7

Sarımsağa bir karanfil atın, sarımsak kabuğunu çıkarın ve hafifçe sarımsağın bir tarafını kazıyarak ıslak bir alan oluşturun. Benlerinizin üzerine kazınan sarımsağın ıslak tarafını yerleştirin, böylece karanfil ve sarımsak suyu benlerinizin üzerinde olacak. Bir bandaj ile uyguladığınız bölgeyi kapatın. 12 saat boyunca bandajı yerinde bırakın. Sarımsakları her 12 saatte bir değiştirin benlerinizi bandajla kapalı bırakın. 3 gün içinde benleriniz gitmiş olacaktır.

İpuçları

 • Eğer benleriniz çok küçük ise hafif tedavi yöntemi olarak bal uygulayın.
 • Çocuklarınızdan benleri çıkarmayın. Çocuklarınızda yapmak çok fazla risk içermektedir. Örneğin ani kanamalar olabilir veya yara kalıcı ve cildi tahriş edici olabilir. Bu riskleri almadan doktorunuzla görüşün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.