Beyaz noktaları yok etmek için

0
yüzdeki beyaz noktalar
Beyaz noktalar

Genellikle zits denilen beyaz noktalar akneler sınıfına girmektedir. Beyaz noktaların tedavisi zor değildir ancak zaman alır. Beyaz noktalar ve sivilceler gibi cilt sorunlarından kurtulmak için yapılacak doğal tedavi yöntemlerinde dikkatli olmak gerekir. Beyaz noktalardan evde kolayca kurtulabilirsiniz. Cilt bakımı sivilceler ve beyaz noktalar açısından oldukça önemlidir.

Beyaz noktaları yok etmek için malzemeler

  • Temiz bir lif
  • Ilık su
  • Çay ağacı yağı
  • İğne

Beyaz noktaları yok etmek için adımlar

1

Sıcak su ile bir bezi ıslatın. Beyaz noktaların bulunduğu alana bezi koyun. Sıcak su beyaz noktaları cildi yumuşatır ve gözenekleri açar. Alternatif olarak, bu adımı atlayın ve sıcak bir duş alın. Daha sonra hemen beyaz nokta tedavisine başlayabilirsiniz.

2

Beyaz noktaları yok etmek için iğne kullanabilirsiniz. İğnenin ucunu ateşle strerilize edin. İğneyi çok hafifçe beyaz noktalara batırın ve açıklık oluşturun. Bu açıklıktan beyaz noktaların irini akacaktır. İğne ile açtıktan sonra parmaklarınızla noktaları sıkarak içini boşaltın. Bu uygulamayı nazikçe basınç yaparak deneyin. İrinlerin yavaş yavaş akması gerekmektedir. Daha sonra alanı bir bez ile temizleyin.

3

Beyaz noktalara çay ağacı yağı uygulayın. Çay ağacı yağı beyaz noktalar için doğal bir çözümdür. Çay ağacı yağı uygulamasını günde 3 kez 3 – 15 gün boyunca uygulayın.

İpuçları

  • Beyaz noktalarınız yaptığınız bitkisel bakımlara rağmen geçmiyorsa bir doktora veya profesyonel cilt bakım uzmanına danışın.
  • En iyi sonuçlar için duş yaparak buharın cildi yumuşatmasını sağlayın. Akşam alınan bir duş ya da sıcak banyodan sonra akne ve beyaz noktaları yok etmek için daha avantajlı olacaksınız.
  • Beyaz noktaları yok etmek için benzoil peroksit ya da salisilik asit kremler gibi topikal tedaviler kullanmayı deneyin.
  • Beyaz noktalardan akan iriler cildin diğer kısımlarına bakteri yayabilir beyaz nokta bırakma şansını artırabilir. Tırnak kullanarak sakın beyaz noktaları almayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.