Bikini bölgesindeki batık tüyler nasıl geçer?

0
Bikini bölgesi
Bikini bölgesindeki batık tüyler

Batık tüyler dışarı doğru büyümeyip kıl kökü içerisinde kalan tüylerdir ve genellikle tüy alma, epilasyon nedeniyle ortaya çıkarlar. Özellikle bikini bölgesindeki bu tüyler çok rahatsız edici olabilir bu nedenle bu yazımızda bikini bölgesindeki batık tüyler nasıl geçer konusuna değineceğiz. Bikini bölgesindeki tüyler diğer bölgelerdeki tüylerden daha kıvırcık olduğu için batık tüy görülme sıklığı da daha fazladır. Ancak bikini bölgesindeki batık tüylerden kurtulmanız o kadar da zor değil.

Bikini bölgesindeki batık tüylerden kurtulmak için gereken malzemeler

  • Peeling yapmak için vücut maskesi
  • Banyo lifi
  • Pamuk giysiler
  • Antibakteriyel temizleyici
  • Tonik
  • Hidrokortizon krem

Bikini bölgesindeki batık tüyler nasıl geçer?

1

Bikini bölgenize düzenli olarak peeling yapın ve banyo lifi ile ölü hücreleri temizleyin. Ölü cilt hücreleri batık tüylere neden olabilir. Kıl foliküllerinin ucunu tıkayarak tüylerin içeri doğru büyümesine sebep olabilirler. Batık tüylerin oluşmasını engellemek için bikini bölgenizin ölü hücrelerini haftada iki kere temizleyin.

2

Bol ve pamuktan yapılmış giysiler tercih edin. Pamuk diğer birçok kumaş türüne göre daha iyi hava alır ve cildinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Dar ve sentetik giysiler ise bakterilerin ve terin vücudunuza hapsolmasına neden olur. Bu da batık tüylerin oluşmasını hızlandırır.

3

Bikini bölgenizi her gün antibakteriyel temizleyici ile yıkayın. Bu bölgede bakteri varlığı batık tüylerin oluşmasına neden olabilir. Terlemekten, aşırı yağlı ciltten ve bakterilerden kaçındığınızda daha az batık tüylerin azaldığını göreceksiniz.

4

Bikini bölgeniz için tonik kullanın. Çoğu tonik alkol içerir ve alkol cilt gözeneklerinin daralmasını sağlar. Aynı zamanda bakterileri de öldürür. Bunun yanında cilt hücrelerinin yenilenmesini arttırarak batık tüy çıkma olasılığını da azaltır. Özellikle batık tüylerin tedavisi için üretilmiş tonikler bile bulabilirsiniz.

5

Bikini bölgenize hidrokortizon kremi uygulayın. Bu krem tahriş olmuş cildinizi iyileştirir. Bunun yanında kızarıklık ve şişliği de azaltır. Bu sayede batık tüyleriniz daha kolay iyileşir.

6

Uzun vadeli epilasyon yöntemlerini değerlendirmeye alın. Elektroliz ve lazer epilasyon tüylerin bir daha çıkmamak üzere yol olmasını sağlayabilir. Eğer böyle bir tedavi yaptırırsanız batık tüylerin görülme sıklığını da ciddi bir şekilde azaltabilirsiniz.

İpuçları ve uyarılar

  • Batık tüyleri bir cisimle çıkarmaya çalışmayın. Bu hem kanamaya, hem ciltte hasara hem de iz kalmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.