Bikini bölgesindeki cilt lekeleri nasıl geçer?

0
Bikini bölgesi
Bikini bölgesindeki cilt lekeleri

Sivilceler, bikini bölgesi de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde olabilir ve buna ek olarak tıraş nedeniyle bu bölgede kızarıklıklar ve kıl kökü enfeksiyonları da görülebilir. Bu sorunlar kızarıklık ve lekelere neden olduğunda çoğu kişi bikini bölgesindeki cilt lekeleri nasıl geçer diye düşünmektedir. Tıraş veya epilasyon sonrası bikini bölgesi kızarık, şişmiş ve dokunmakla ağrılı bir hale gelebilir. Bu, bikini bölgesini tıraş edenlerde sık görülen bir sorundur ve sivilce ile karıştırılabilir. Bikini bölgesindeki cilt lekeleri nasıl geçer diye düşünenler için birkaç basit yöntem mevcut.

Bikini bölgesindeki cilt lekelerinden kurtulmak için gerekenler

  • Antibakteriyel sabun
  • Peeling jeli
  • Ilık su
  • Tıraş jeli/köpüğü
  • Keskin bir jilet
  • Losyon
  • Antibakteriyel krem

Bikini bölgesindeki cilt lekelerinden kurtulma tarifi

1

Tıraş olmadan önce o bölgede bulunan bakterileri temizlemek için bikini bölgesini yıkayın. Bikini bölgesindeki lekelerin çoğu bakteriyel sebeplerden kaynaklanır. Bu bölgede kızarıklık ve enfeksiyonlar olmasını istemiyorsanız antibakteriyel bir sabun kullanarak günlük temizlik yapınız.

2

Peeling jeli kullanarak bikini bölgenizdeki ölü deriyi temizleyin. Bu sayede gözeneklerin tıkanmasına neden olan ölü deri ve bakteriler temizlenmiş olacak.

3

Bikini bölgenizi tıraş etmeden önce en azından 5 dakika boyunca ılık su tutarak cildinizi yumuşatın. Suyun altında tutmak yerine ılık ve nemli bir havlu da kullanabilirsiniz.

4

Tıraş etmeden önce tıraş jeli veya tıraş kremi sürün. Bu ürünler orada kabarıklıkların ve kızarıklıkların olmasını engellerler. Bikini bölgesini tıraş etmek için özel olarak üretilmiş bazı jeller ve kremler de bulunmaktadır. Tıraş etmeden önce tıraş jelini sürdükten sonra birkaç dakika bekleyin.

5

Bikini bölgenizi tıraş ederken keskin bir jilet kullanın çünkü keskin olmayan jiletler kıl foliküllerinin cilt altında kalmasına neden olarak sivilce benzeri oluşumlar ve kızarıklıklara neden olur. Tüylerin büyüme yönüne ters tıraş etmeyin.

6

Tıraş ve duş sonrası nemlendirici cilt kremi uygulayın. Eğer bölge tahriş olmuş gibi görünüyorsa az miktarda antibakteriyel krem sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.