Bikini bölgesinin bakımı ve temizliği

0
Bacak
Bikini bölgesinin bakımı

Bikini bölgesinde cilt yüzeyinin hemen altında rahatsızlık veren, cilde batıcı sert kıllar oluşabilir. Tıraş bu durumu kısa sürede çözmüş olsa da zamanla kılların sıklığı ve sertliği artmaktadır. Çok fazla masraf yapmamak için evinizde bikini bölgesindeki istenmeyen tüyleri almak için ağda v.b işlemler yapabilirsiniz. Anca ağda yaparken çok dikkatli olun çünkü çok sıcak uygulanan ağda cilt lekelerine neden olabilir.

Cımbızla istenmeyen tüyleri almanın dezavantajları

Cımbızla istenmeyen tüyleri almak için uzun bir zamana ihtiyacınız olur. Cımbız kılları kökünden temizleyecektir ancak daha sonra aynı bölgeden daha kalın ve koyu kılların çıkmasına engel olamayabilirsiniz.

Hassas bölgelerin temizliği

Öncelikle hassas bölgelerinizi her gün yıkamalı ve daha sonra çok fazla vakit kaybetmeden iyice kurulamalısınız. Hassas bölgelerinizi yıkarken banyo lifi veya kese ile çok fazla tahriş etmeden hafifçe fırçalayarak renk pigmentlerini canlandırabilir ölü cilt hücrelerinin dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Deodorantların hassas bölgelerde kullanımı

Deodorantlarınızın cildinize vereceği zarar ve faydaları iyi analiz edip gözlemleyin. Deodorantlar koltuk altı ve hassas bölgelere daha çok sürüldükleri için daha fazla tahriş edici olabilir. Hassas ciltler için geliştirilmiş deodorantlar diğer yerler için kullanılan deodorantlardan farklı olmalıdır. Bu ayrıntıya dikkat edin.

İpuçları

1

Gebelikte meydana gelen hormonal değişiklikler de cildin koyulaşmasına ve hassa bölgelerin tahrişine neden olabilir. Bu gayet tabi doğaldır ve genellikle doğumdan bir kaç ay sonra kaybolur.

2

Koyu ciltlerde ve hassas bölgelerde acı, kanama ve iltihaplanma söz konusu ise bu bir hastalık belirtisi olabilir. Bu durumlarda bir doktora başvurmalısınız.

3

Evde ağda yaparken kendinizi yakmamaya dikkat edin! Sıcak ağda tehlikeli olabilir. Eğer evde ağda yapmayı düşünüyorsanız bu konuda birkaç kez yapmış tecrübeli yakınlarınızdan destek almayı düşünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.