Bioxcin nedir?

0
Bioxcin
Bioxcin

Bioxcin saç dökülmesi, yıpranması ve canlılığını kaybetmesi gibi problemler yaşayan kişilerin bu durumları tedavi etmek amaçlığı kullandıkları bitkisel içerikli bir şampuandır. Bioxcin şampuan içeriğinde bulunan BIOCOMPLEX 11, Amino Acid Complex, Biotinyl-GHK ve Genesis Teknolojisi sayesinde saç dökülmesini engelleyerek, kişilerin daha güçlü saçlara sahip olmasını sağlamaktadır. Bioxcin şampuanın içerdiği özel bitkisel karışımlar nedeniyle saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırdığı klinik ortamlarda kanıtlanmıştır. Bioxcin şampuan losyon seti halinde satılmakta ve İstanbul Üniversitesi tıp fakültesi dermatoloji bölümü tarafından da onaylanarak satışa sunulmaktadır.

Çevresel etkiler, stres, mevsimsel geçişler, yorgunluk, dengesiz beslenme, bazı rahatsızlıklar, genetik etkenler ve kullanılan ilaçlar ile bazı kullanılan kimyasal maddeler sonucunda oluşan saç dökülmesi sorunu Bioxcin sayesinde artık tarihe karışıyor. Özellikle de erkeklerin çok büyük sorun olarak gördükleri ve psikolojik açıdan da rahatsızlık verici bir durum olan saç dökülmesi Bioxcin şampuanın özel formülü sayesinde ortadan kalkıyor. Bioxcin şampuan düzenli bir şekilde kullanıldığı sürece saç dökülmesini engellemesinin yanı sıra, saç tellerinde de gözle görülür bir artış sağlamaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan, Ph değeri hem saç derisi, hem de cilt için uyumlu olarak üretilen, herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmayan Bioxcin şampuanın dermatolojik olarak güvenirliği ve kalitesi açıklanmıştır.

Bioxcin şampuanın düzenli ve sürekli kullanımına dikkat çektiğimiz gibi, düzenli kullanımı sayesinde zayıflayan saç köklerine canlılık kazandırdığını ve saçlara direnç, parlaklık, hacim kazandırmasının yanı sıra kepek oluşumunu engellemede de oldukça etki sağladığı klinik ortamlarda test edilerek, kanıtlanmıştır. Bioxcin şampuan üretildiği andan itibaren mağazalarda ve pazarlarda gördüğü rağbet sayesinde ilk sıralarda yer alarak, saç dökülme problemi yaşayan kişilerin ilk tercihi olmuştur. Türkiye’de yaklaşık olarak 20 bin eczanede Bioxcin şampuan satışa sunulmaktadır.

Bioxcin şampuan çeşitleri

Bioxcin saç dökülmesini engellemek amacıyla tercih edilen bir şampuandır. Saç tiplerine özel olarak üretilen bioxcin şampuanın çeşitleri de bulunmaktadır.

 • Kuru ve normal saçlar için üretilen bioxcin şampuan
 • Yağlı saçlara özel olarak üretilen bioxcin şampuan
 • Kepekli saçlara ve kepeğe karşı üretilen bioxcin
 • Anti stres şampuanı olmak üzere bioxcin 4 çeşit olarak sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Tek yapmanız gereken bioxcin şampuanı saç tipinize ve kullanım alanınıza uygun olarak seçmek ve düzenli olarak kullanımına başlamaktır. Bioxcin saç dökülmesini karşı kısa sürede olumlu sonuçlar yaratacak, eskisinden daha hacimli saçlara kavuşabileceksiniz.

Bioxcin şampuan neleri içerir?           

Bioxcin şampuan flavonidler, doymamış yağ asitleri, betasitosteroller, vitaminler ve minareller içermekte ve bu maddelerin oluşumundan üretilmektedir. İçerdiği vitaminler A, B1, B2, B5 ve E vitaminleri ile birlikte acid olmakla birlikte saçların sağlığı açısından oldukça etki sağlamaktadır. Ayrıca çinko, magnezyum, potasyum ve demir gibi mineraller sayesinde de saçların ihtiyacı olan bakımı sağlar.

Bioxcin işe yarar mı?

Bioxcin şampuan bitkilerde bulunan doğal maddeler sayesinde saç dökülmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Saçlara parlaklık ve canlılık kazandırırken, aynı anda hacimli görünmesini de sağlamaktadır. Ayrıca kullanımının kolaylığı sayesinde de diğer saç bakım yöntemlerinden daha da kolaylık sağlamaktadır. Peki bioxcin ne işe yarar?

 • Bioxcin saç köklerine derinlemesine bir şekilde nüfuz ederek saçların güçlenmesini sağlar.
 • İçerdiği Amino Asitler ve Biotinyl-GHK ile güçlendirilmiş formülleri sayesinde saçlara ihtiyacı olan sağlığı kazandırarak daha da güçlenmesini sağlar.
 • Bioxcin şampuanın saçlarda oluşturduğu etkisi ve güvenilirliği klinik ortamlarda yapılan dermatolojik testlerle kanıtlanarak üretilmektedir.
 • Bioxcin şampuan birçok kimyasal içerikli şampuan gibi renklendirici, paraben, mineral oil ya da slikon gibi saçlarda olumsuz etkiler yaratabilecek maddeler içermemektedir.
 • 4 farklı çeşidi sayesinde uygun saç tipinize göre seçim yapmanızı sağlamaktadır.
 • Bioxcin şampuan saç tellerini güçlendirerek, canlılık kazanmasına fayda sağlamaktadır.
 • % 100 bitkisel özellikler taşıması nedeniyle hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bioxcin şampuanın diğer ürünlerden farkı nedir?

Bioxcin şampuan bitkisel maddeler içermesi açısından 8 kat yoğunlaştırılmış özelliği sayesinde yoğun bir biçimde görülen saç dökülmelerini kalıcı olarak engellemekte, zayıflayan saç köklerine canlılık ve güç kazandırmakta ayrıca saç hücrelerinin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Bioxcin şampuan spreyi ile birlikte satılmakta ve diğer şampuanlara göre 8 kat etki sağlamaktadır. Ayrıca hiçbir kimyasal madde içermeyerek, saçlara tamamen doğal bakım yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de kişilerin önem verdiği saç bakımı ve cilt bakımı gibi durumlarda ilk tercihi olmaktadır. Bioxcin Forte Sprey yoğun saç dökülmelerinde en etkili ve en hızlı çözümü yaratarak, hem engellemekte hem de önlemekte fayda sağlamaktadır.

Bioxcin Şampuan Kullanımı

Bioxcin şampuan ıslak saça hafif hareketlere masaj uygulaması yapılarak uygulanmaktadır. Saçlarınızda iyi etki yaratmasını istiyorsanız bir iki dakika daha fazla bekleterek saçlarınızı iyice durulayabilirsiniz. Bioxcin şampuan günlük olarak kullanabileceğiniz, yoğun saç dökülmelerine karşı sürekli kullanıldığında daha da etkili olmaktadır. Bioxcin şampuandan daha büyük etki sağlamak istiyorsanız mutlaka Bioxcin forte spreyi de beraberinde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bioxcin şampuanı haftada 2 kez kullanmanızı öneriyoruz.

Bioxcin Forte Sprey Kullanımı

Bioxcin forte sprey saçlarda öncelikle dökülmenin görüldüğü deri bölgesine ve çevresine kullanılmalıdır. Ayrıca sprey saçın tamamına her gece düzenli olarak uygulanmalıdır. Eğer spreyin etkinliğini daha da artırmak istiyorsanız sabah ve akşam olarak düzenli kullanım şeklini de uygulayabilirsiniz. Bioxcin sprey sıkıldığında en az 1 dakika saça parmaklar ile dairesel hareketler uygulanarak masaj yapılması gerekmektedir. Bu sayede sprey saça iyice yedirilerek etkisi artırılmaktadır. Bioxcin forte spreyi gece ya da gündüz ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz. Ayrıca durulanma gerektirmemektedir. Sprey saça sıkıldığında etki yapması için en az 8 saat beklenmelidir. Bioxcin forte spreyden en olumlu etkiyi almak için mutlaka bioxcin şampuan ile birlikte kullanılması gerekmektedir.

Bioxcin şampuan işe yarıyor mu, faydalı mı?

Öncelikle bilinmesi gereken bir şey var ki oda bioxcin şampuanı ilk kullandığınızda saçlarınızda yoğun bir dökülme oluşacağıdır. Saç döngüsünün yaşanması açısından bu geçici ve normal bir durumdur. Bioxcin şampuan birkaç yıkama sonrasında etkisini göstermekte ve saçlardaki dökülmeyi azaltmaktadır. Bioxcin kullanımı saç derinizin ve kişisel farklılıkların nedeniyle herkese göre farklı etkiler gösterecektir. Örneğin; bir kişi bioxcin kullanmaya başladığı andan 2 hafta içerisinde çözüm bulurken, siz 1 ay sonra etkisini görebilirsiniz. Bu kişisel özelliklerinize ve saçınızın yapısına göre oluşan etkidir. Eğer bioxcin şampuan saçınız için faydalı ise bunu sürekli kullanmanız gerekebilir. Çünkü saçlarınız bu şampuana alıştığında bırakmanız tekrar dökülmenin başlamasına neden olabilir. Bu nedenle bioxcin şampuanın kullanımında süreklilik kesinlikle önemlidir. Bioxcin şampuan kullanımı esnasında beslenme alışkanlığınıza da önem göstermeniz gerekmektedir. Demir ve çinko içeren yiyecekleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Bioxcin işe yarar mı sorusunun cevabı için mutlaka 3 ay kullanmanızı ve sonrasında yaşacağınız büyük etkiyi görerek soruyu sizin cevaplamanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere sunduğumuz önerileri ve uyarıları dikkate alarak kullandığınız bioxcin şampuan tamamen doğal olması nedeniyle saçlarınızın beslenmesi ve güçlenmesinde gösterdiği etkiyi uzun süre koruyacaktır. Bu sayede saçlarınız eskisinden de daha sağlıklı ve güçlü kalacaktır.

Bioxcin şampuanın içeriğindeki maddelerin faydaları

 • Amino Acid Complex: Saç gücünü artırarak, saçların daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca saç kılını restore eder ve saçı onararak besler. Amino acid içerisinde serine adı verilen madde saça doğal nemlendirme etkisi yaratmaktadır.
 • Biotinyl-Ghk: Saç kökünü besleyerek daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur. Saç foliküllerinin yaşlanmasını engelleyerek, saçlardaki dökülmeyi de önler.
 • Whey Protein: Bu madde saç hücreleri içerisinde bulunan protein sentezini uyararak saçlara ihtiyaç duyduğu direnci ve sağlığı kazandırmaktadır. Saç hücre metabolizmasının sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlar.

Bioxcin şampuanın faydaları nelerdir?

 • Bioxcin şampuanı düzenli ve sürekli bir şekilde kullanıldığında saç dökülmelerinde en etkili sonucu yaratmaktadır.
 • Hücre bölünmesini hızlandırır ve bu sayede de saç dökülmesinin bulunduğu hasarlı dokuları onararak, besler.
 • Saç dökülmelerini önlediği gibi saç kopmalarını azaltır ve saçlara direnç kazandırır.
 • Saçların hızlı bir şekilde uzamasına faydalı olur ve güçlenmesini sağlar.
 • Saç tellerinin sağlıklı bir şekilde uzamasına olanak sağlar.
 • Bioxcin şampuan düzenli kullanımı sayesinde saç köklerini besleyerek saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.
 • Zayıflayan saç tellerini dolgunlaştırarak, canlılık ve parlaklık kazanmasını sağlar.
 • Saçı besleyen bioxcin saç köklerinin deriye daha kuvvetli bir şekilde bağlanmasını sağlar ve saç köklerini kuvvetlendirir.

Bioxcin şampuanın kanıtlanmış sonuçları neler?

Bioxcin şampuan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda etkin test sonuçları yapılarak şampuanın kanıtlanmış sonuçları şunlardır;

 • Bioxcin şampuanın sürekli ve düzenli olarak kullanılması sonucu saç dökülmesini önlediği kanıtlanmıştır.
 • Bioxcin zayıflamış saç köklerini canlandırarak, saçların direncini artırmakta, saçlara canlılık, parlaklık ve dolgunluk kazandırmaktadır. Bunların hepsi de yapılan testler sonucunda kanıtlanmıştır.
 • Bioxcin şampuanın kanıtlanan sonuçlarından birisi de kepeği önlemesi ve kepek oluşumunu engellemesi üzerindeki etkisidir.
 • Ayrıca yapılan testler sonucunda Bioxcin şampuanın herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı, PH değerinin saç derisine ve cilt bakımına uyum sağladığı, cilt üzerinde ve deride herhangi bir alerjik reaksiyona da yol açmadığı güvenilir testler sonucunda kanıtlanmıştır.

Bioxcin Genesis Şampuanı stresten kaynaklanan saç dökülmelerinde, kepek oluşumu gibi sorunlarda, yağlı saçlarda, kuru ve normal saçlarda güvenerek kullanabilirsiniz. Bioxcin diğer saç şampuanları gibi birçok kişinin kullanarak saç dökülmelerine çözüm bulmak istediği tercihlerden biridir. Fakat özelliği tamamen bitkisel karışımlardan olması ve kısa sürede saça etki yapmasıdır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar ve saçlarının sağlığını korumak isteyen bireyler için tamamen bitkisel karışımlardan üretilen en güvenilir şampuandır. Bioxcin şampuanın kokusu ve rengi tamamen doğaldır. Ayrıca hiçbir renklendirici ya da esans içermemesi nedeniyle de bioxcin şampuanı güvenle kullanabilirsiniz.

Bioxcin %100 doğal bitkiler içermesi nedeniyle, saç tellerini kalınlaştırmakta, hacim ve canlılık kazandırmaktadır. Mağazalarda ve aktarlarda bulunan saç ürünlerine çok para harcamaktansa hem güvenilir, hem de çabuk etki yaratan uygun bioxcin şampuanı tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın sağlıklı olmasını ve güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka denemeniz gerekiyor. Ayrıca Bioxcin şampuan kullanıcılarının yapmış oldukları yorumlara da göz attığınızda ürünün ne kadar kaliteli ve güvenilir olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Bioxcin ile ilgili herhangi bir şikayetiniz olduğunda müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir, şikayetinizin nedenini de kolayca çözebilirsiniz. Sağlıklı ve hacimli saçlar istiyorsanız mutlaka tamamen doğal ve bitkisel içeriklere sahip olan Bioxcin sizler için hazırlanmış en güzel üründür. Tek yapmanız gereken Bioxcin şampuanı alarak sürekli ve düzenli bir şekilde kullanmak ve en kısa zamanda değişimi fark etmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.