Bir haftada yumuşak dudaklara sahip olun

0
Yumuşak dudaklar
Bir haftada yumuşak dudaklara sahip olun

Dudaklar kötü bakım veya değişen mevsimler gibi birçok etmen nedeniyle kuruyabilir ve çatlayabilir. Siz de bu kategoriye giriyor ve kuru, çatlak dudaklardan muzdaripseniz doğal tedaviler ile bir haftada yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz.

Bir haftada yumuşak dudaklara sahip olun: Gereken malzemeler

  • Hindistan cevizi yağı ve kahverengi şeker
  • İğne
  • E vitamini kapsülleri
  • En az 15 koruma faktörlü nemlendirici dudak kremi

Bir haftada yumuşak dudaklar için tarif

1

Her gece yatmadan önce dudaklarınızı yarım yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve yarım yemek kaşığı kahverengi şeker karışımı ile ovalayarak dudaklarınızın üzerindeki ölü deriyi atmasını sağlayın. Hafifçe ovaladıktan sonra ılık su ile durulayın.

2

İnce bir iğneyi alın ve E vitamini kapsülünü nazikçe delin. E vitamini kapsülü içindeki sıvıyı dudaklarınıza sürün ve emilmesini bekleyin. Bu işlemi hem sabah hem de geceleri peeling yaptıktan sonra uygulayın.

3

En az 15 koruma faktörlü dudak nemlendiricisini gün boyunca her iki saatte bir dudaklarınıza sürün ve dudaklarınızın kurumasına izin vermeyin. Renkli ve katkı maddeli dudak kremlerinden uzak durun. Bunlar dudaklarınızın daha çok kurumasına neden olarak çatlamalara yol açabilirler.

4

Dudaklarınızı ısırmaktan ve yalamaktan kaçının. Dudaklarınızı yalamak ilk başta dudaklarınızı nemlendiriyor gibi gelse de aslında uzun vadede dudaklarınızın kurumasına neden olur. Dudaklarınızı ısırmak da dudaklarınızın cildine zarar verebilir.

İpuçları ve uyarılar

  • Dudaklarınızın yumuşaklığını kazandıktan sonra onları hep yumuşak tutmak için gün boyunca dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayın. Dudaklarınıza ruj veya parlatıcı uygulamadan önce de nemlendirici sürmelisiniz. Aynı zamanda dudaklarınıza haftada 2-3 kere peeling yapın ve E vitamini kapsülünü haftada 2-3 kere uygulayın.
  • Eğer sigara içiyorsanız bu da dudaklarınızın kurumasına neden olabilir. Eğer sağlıklı ve yumuşak dudaklarınız olsun istiyorsanız sigarayı bırakmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.