Bira saça iyi gelir mi?

0
bira
bira

Biranın Saçlarınıza Etkileri nelerdir?

Biranın artıları ve eksileri çok tartışılır olsa da birçok doğacı da biranın saçlara iyi geldiği konusunda hemfikirdir.

Sağlık ve güzellik dergilerine  bakarsanız, saçlarınızın yıkama ve nemlendirme işlemi için birçok karışımlar bulabilirsiniz. Bir iyi bilinen madde ise biradır. Biranın içindeki protein ve şerbetçiotu sayesinde saçlarınızı onarmanızda, yumuşaklık ve parlaklık katabilirsiniz.

Nemlendirici Olarak Bira

Biranın nemlendirici olarak kullanıldığı birkaç tarif bulunmaktadır. Bir çay kaşığı jojoba yağı ve bir bardak sıcak birayı  karıştırarak bunlardan birini elde edebilirsiniz. Saçlarınızı her zamanki gibi yıkayıp iyice durulayın. Karışımı saçlarınıza uygulayın. Saçlarınıza masaj yaptıktan sonra birkaç dakika bekleyip, saçlarınızı sıcak su ile durulayın. Saçlarınıza bu karışımda bira hacim, jojoba yağı ise parlaklık katacaktır.

Onarıcı Serum Olarak Bira

Saçlarınıza şekil vermeden önce saç içine damlatılır. Bira saç milleri üzerinde bir kaplama oluşturarak onarıcı görevli bir jel olarak çalışacaktır. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra fakat durulamadan önce uygulayın. Bira saçlarınıza canlılık katacaktır.

Şampuan olarak Bira

Evde bira şampuanı yapmak oldukça basittir. Bir bardak şampuanı plastik bir şişeye dökün. Bir cezve içerisinde yarım bardak birayı ısıtın. Biranın yarısı uçana kadar ısıtmaya devam edin. Birayı soğuttuktan sonra şampuana ilave edin. Karışmaları için iyice çalkalayın. Saçlarınızı yıkarken az miktarda kullanıp iyice kurulamaya dikkat edin.

Sağlıklı Saç için Öneriler

Bira saçlarınıza canlılık verir, ancak sağlıklı bir saç için sağlıklı beslenme alışkanlığı gerekli olacaktır. Saçlarınızın doğal nemini koruyabilmek için bol miktarda su için. Güçlü saçlara kavuşmak için protein tüketmeyi ihmal etmeyin. Bakır saç renginizi korur, A vitamini sağlıklı bir görünüm kavuşturmada, B Ve C vitamini ise saçlarınızın uzaması konusunda size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.