Bitkisel Ağda yapımı

0
evde ağda
Bitkisel Ağda yapımı

Jilet vücut tüylerinin alımında kullanılsa da tüyleri kalınlaştırdığı ve daha çok çıkmasına neden olduğu için önerilmez. Lazer epilasyonu sağlıklı bulmayanlar yada maddi imkanları yetmeyenler ağdayı tercih ediyor. Bu makalemizde bitkisel ağda tarifi vereceğiz.

Bitkisel Ağda yapımı

1

Başlamadan önce bir ferah ve temiz bir çalışma alanı olduğundan emin olun. Gazete veya herhangi bir yapışabilir nitelikte koruyucu yerine çevreyi korumak için bir fırın tepsisi üzerinde çalışabilirsiniz.

2

Bir su bardağı şekerin üzerine bir su bardağı bal ve bir su bardağı koyu mısır şurubu ekleyin. Veya dilerseniz şekerle pekmezi de karıştırabilirsiniz. Mikrodalga fırınınız varsa bu karışımı 3-4 dakika fırında tutun. Ya da ocakta ısıtabilirsiniz. Karışımın içine limon suyu sıkın ve bir tahta sopa ile karıştırın.

3

Karışım tamamen eriyene kadar mikrodalgaya geri koyun. Tüm şeker kristallerinin erimiş olması gerekir.Renk yanmış kehribara benzer olacaktır.

4

Ağdanız kıvama geldikten sonra dikkatle cam kavanoz içine karışımı dökün. Kullanmaya başlamadan önce biraz soğumasını bekleyin.

5

Ağdayı uygulamadan önce, nemi ağda yapacağınız alana mısır nişastası veya bebek pudrası uygulayın. Bu işlem ağda yapacağınız bölgenin nemini emecek ve ağdanın en kısa tüyleri bile almasını sağlayacaktır. Piyasada satılan hazır ağda bezleri kullanabileceğiniz gibi evde işe yaramayan pamuklu kumaşlardan da yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.