Bitkisel Anti-aging kremi

0
kırışıklık kremi
Anti-aging

Anti-aging ürünleri bugünlerde mağazaların raflarında tükeniyor. Herkes genç ve taze bir görünüm için anti-aging kremine yönelirken bu ürünlerin doğallığı da tartışılmaya başlandı. Anti-aging ürünleri için büyük talep varken bu alandaki boşluğu doldurmak için, daha genç bir görünüm için tasarlanmış çok pahalı nemlendiriciler, göz kremleri ve cilt sıkılaştırıcı serumlar üretiliyor. Bu kadar para harcamak yerine, kendi mutfağınızda ucuz ve etkili doğal bir anti-aging kremi yapabilirsiniz.

Bitkisel Anti-aging kremi yapılışı

1

30 saniye mikrodalgada bekletilmiş veya ocakta eritilmiş lanolin ve balmumu kullanacağız. Lanolin cildinizi nemli tutacak ve dış dünyaya bir bariyer oluşturarak cildinizi koruyacaktır. Balmumu ise nemlendiriciyi kremsi bir hale getirmek için kullanılır.

2

Bir tel çırpıcı kullanarak, geniş bir kapta zeytinyağını ve aloe vera jeli karıştırın. Aloe vera jel nemlendirici etkisinden dolayı ve kırışıklıkları düzgünleştirdiği için bu tarifte yer alıyor. Zeytinyağı ise aging cilt için çok ihtiyaç duyulan esnekliği geri yükler.

3

Bir spatula yardımıyla her iki karışımı birbirine karıştırın.

4

Anti-aging kremimiz için elde ettiğimiz karışıma gülsuyu veya esansiyel yağ ekleyin.Lavanta esansiyel yağı, güzel bir koku sağlamak içindir. Gülsuyu ise cilt üzerinde iltihap oluşmasını önler ve iltihaplı cildi tedavi eder.  

 5

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra anti-aging kreminizi cam bir kavanoz içine dökün ve kapağı sıkıca kapatın. 1 ay boyunca taze kalacaktır. Oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.