Bitkisel banyo yağı ve cilt temizleyicisi

0
bitkisel yüz temizleyicisi
Bitkisel banyo yağı ve cilt temizleyicisi

Rahatlatıcı bir banyo için müzik, sevdiğiniz esanslara sahip mumlar ve yağlara ihtiyaç vardır. Tüm bu yardımcılarla kendinizi biraz olsun şımartmak gün içindeki bütün yorgunluğunuzu ve stresini bir çırpıda alacaktır.
Bunun yanında yağlar cildinize bakım yapmanızı sağlar Hemen hemen her yağın cildi besleyici etkileri bulunmaktadır. Ayrıca sevdiğiniz koku ve aromalara sahip yağları tercih etmenizde ruhunuzda bir dinginlik etkisi oluşturacaktır. Bu dinlendirici banyo keyfinden sonra duş alıp çıkmadan önce yumusak bir fırca ya da kaliteli bir kese ile cildinizi ölü hücrelerden arındırmayı unutmayınız.

Banyo keyfinizde size yardımcı olabilecek bir bitkisel banyo yağı ve vücut temizleyicisi tarifi verebiliriz. Bunun için;

yarım su bardağı badem yağı, yarım su bardağı hint yağı ve yarım su bardağı E vitamini yağına ihtiyaç vardır. Yağları temin ettikten sonra şu şekilde bakım yağımızı oluşturuyoruz.

Öncelikle; bütün yağları bir cam şişede karıştırın ve ağzını iyice kapatın. Bu karışımı bir hafta yani 7 gün boyunca düzenli olarak, mümkünse aynı saatlere denk getirmeye çalışarak hergün bir kez çalkalayın.

Bir hafta sonunda esansları ve etkileri birbirine iyice harmanlanmış olan bu karışıma tercihinize göre ince ince kopartılmış,doğranmış kuru çiçekler atın.

Stresli günün ardından küvete hazırladığımız ılık banyo suyumuza bu karısımdan küük bir fincan kadar ekleyin. Ve gözlerinizi kapatıp kendinizi bu tılsımlı suya bırakın.

Tüm hücrelerinizin dinlendiğini hissettiğiniz zaman ılık bir duş ile bakım kürünüzü tamamlayın.

Eğer cildinizi temizlerken bakım yapmak istiyorsanız da şu karışımı öneriyoruz.
Bir cam kaseye beğendiğiniz bir adet sabunu rendeleyin, bu karısıma bir miktar deniz tuzu ilave edin, tuz ve sabunlar iyice karıstıktan sonra üzerine bir kase lavanta yağı ve saf zeytin yağı karıştırın.

bu karışımı hazırladığınız sıcak su dolu küvetinize ilave edip önce cildinize masaj yapar hareketlerle yedirin. Daha sonra yumusak bir fırça ya da kaiteli bir kese ile dairesel hareketler şeklinde keseleniniz. Bu işlem sırasında hem cildiniz dinlenip temizlenecek hem de ölü hücrelerden arınacaktır.

Yeteri kadar cildinizin temizlendiğini düşündüğünüz zaman ılık bir duş ile bakım süresini tamamlayınız.

Kendiniz için hazırladığınız cilt bakım ve banyo yağları ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar sunlardır.
* cilt yağlarını kesinlikle gözünüzle temas ettirmeyeniz. Böyle bir durumda mutlaka bol su ile yıkayınız.
* Cilt bakım yağları tamamen doğal olup hiçbir koruyucu kimyasal içermediği için bazı ciltlerde tahriş yapabilmektedir. Çok uzun süre cildinizde kalmamasını sağlayınız. Mutlaka etkisini de fazla yok etmeyecek şekilde duru su ile durulanınız.
    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.